Zorza bliżej awansu

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor:
Piotr Piotrowski

Piłkarze Zorzy Brzeźnica coraz bliżej awansu do klasy A! W hicie żagańskiej klasy B, jej lider pokonał wicelidera z Gozdnicy 2:1.

Emocji w meczu na szczycie nie brakowało. Sędzia pokazał aż 10 żółtych kartek i dwie czerwone. Nie tylko za faule, ale i niecenzuralne słowa pod swoim adresem. Budowlani, aby myśleć o przeskoczeniu gospodarzy w tabeli, musieli wygrać mecz w Brzeźnicy. Zaczęli wyśmienicie, bo już w 7. minucie zdobyli gola, po strzale Tomasza Mielniczka. Zorza rzuciła się do odrabiania strat, ale piłkarze z Gozdnicy nie popełnili błędu w obronie. Gospodarze długo nie potrafili jednak wykorzystać przewagi  na boisku po tym, jak w 10. minucie zawodnik Budowlanych, Stanisław Gilewski, otrzymał żółtą, a po chwili – czerwoną. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie wynik nie ulegnie zmianie, świetną indywidualną akcję popisał się Krzysztof Sowiński, który w 45. minucie doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie, nie mając nic do stracenia, goście ruszyli do ataku, próbując ponownie objąć prowadzenie. Te plany pokrzyżowała sytuacja z 73. minuty, gdy żółtą kartkę, a po chwili również czerwoną otrzymał jeden z najlepszych w szeregach gości – T. Mielniczek. Piłkarze z Brzeźnicy wykorzystali osłabienie rywali i w 85. minucie, za sprawą Wojciecha Toczki, zgarnęli pełną pulę.

Dzięki niedzielnej wygranej (30.05.) Zorza odskoczyła Budowlanym na osiem punktów i do  awansu wystarczy jej remis w kolejnym meczu w Wymiarkach (spotkanie odbyło się w czwartek, 3 czerwca, już po zamknięciu tego numeru gazety).