A A+ A++

Jak ma się zmienić plaża? W planie jest stworzenie kilku stref. Główna część będzie piaszczysta, ale też pojawią się fragmenty trawiaste z drzewami, w których cieniu skryć będzie można się przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Powstać mają również promenada z desek kompozytowych i specjalny taras widokowy z zejściem na plażę.

Elementami charakterystycznymi mają też być żagle zacieniające, a także dwie drewniane wiaty z ławeczkami, które kierowane będą w stronę jeziora. Jako że wyposażone zostaną w miejsce na rozpalenie ogniska, będzie można z nich korzystać również zimą. Ma to przyciągnąć o tej porze roku na plażę w Pieczyskach amatorów kąpieli w zimnej wodzie. 

Z kolei dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, powstanie boisko wielofunkcyjne, a dla dzieci atrakcją ma być plac zabaw w postaci statku o wymiarach 15 na 7 metrów.

Część elementów małej architektury zdemontowana z plaży w Pieczyskach może zostać wykorzystana w Samociążku.

Nowym zagospodarowaniem terenu plaży zajmuje się wyłonione w przetargu bydgoskie Biuro Handlowe Małgorzaty Kosmeckiej. Firma do tej pory specjalizowała się przede wszystkim w urządzaniu bezpiecznych placów zabaw.

Części mieszkańców nie podoba się termin przeprowadzania prac. – Termin na prace jest niezrozumiały. Jest już ciepło, chcielibyśmy skorzystać z plaży, a jest zamknięta. Było wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić to szybciej – słyszymy wśród spacerujących. 

Miasto zapewnia, że prace powinny zakończyć się na początku lipca, tak by mieszkańcy skorzystali jeszcze w sezonie z rewitalizowanego obiektu.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY DLA RODZICÓW DO KOŃCA ROKU
Następny artykułGóralski zespół śpiewa Litanię do Serca Pana Jezusa w scenerii podżywieckich świątyń