Rozpoczęła się konferencja „IT Manager of Tomorrow”. Przed nami trzy dni pełne nauki, inspiracji i eksperckiej wiedzy z zakresu zarządzania w IT. Wydarzenie odbywa się on-line, a transmisja na żywo z jego inauguracji miała miejsce w specjalnie stworzonym studio w gdyńskim Parku Konstruktorów. Gościem panelu otwierającego była wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Trzy dni, liczbe debaty, panele dyskusyjne i warsztaty – tak kształtuje się program konferencji „IT Manager of Tomorrow”. Podczas wydarzenia uczestnicy będą poznawać i zgłębiać najnowsze trendy w zarządzaniu IT. Partnerami konferencji są Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Impreza rozpoczęła się w środę 9 czerwca i potrwa aż do piątku 11 czerwca.
Gościem panelu inauguracyjnego była Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Podczas rozmowy poruszane były tematy dotyczące znaczenia technologii IT, cyfryzacji w dobie pandemii, a także Gdyni, jako miasta przyszłości.
– W Gdyni zawsze staramy się patrzeć w przyszłość. Rozwój usług informatycznych, zawód IT managera to już też część przeszłości, bo nie od dziś jest ważny, ale w czasach postpandemicznych wydaje się jeszcze bardziej istotny niż wcześniej. Chcemy, żeby te największe nowości, te dobre prognozy co do przyszłości omawiane właśnie w Gdyni. Mamy ponad 400 uczestników, 4 sceny, pomiędzy którymi można się swobodnie przełączać i fantastyczne firmy – zarówno polskie, jak i zagraniczne. Myślę, że dla wszystkich to duże źródło inspiracji. To bardzo ważne, bo inspiracja buduje kondycję biznesu. To także fantastyczna okazja do zdobywania kontaktów, co później bardzo popłaca – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Gościem panelu otwierającego była wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała // fot. Paweł Kukla
Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne: „Biznes i strategia”, „Przywództwo i kultura organizacji” oraz „Technologia i informacje”. W agendzie każdego z nich znajdą się interesujące debaty i prelekcje.
– Mamy zdefiniowane 10 tematów przewodnich. Niektóre tyczą się stricte technologii, jak np. cloud computing czy cyber security – dziś to temat bardzo nośny, który w szczególności w czasach pandemii jeszcze bardziej wyszedł na wierzch. Mamy także tematy bardziej zarządcze, organizacyjne, mówiące o tym w jaki sposób uzwinniać organizację, robić ją szybszą, sprawniejszą, efektywniejszą. Jest też grupa takich tematów mówiących o rozwoju kariery, o budowaniu najważniejszych konferencji. Dla nas jako fundacji z Trójmiasta zawsze jednym z głównych celów organizacji tego wydarzenia było to, żeby promować ten ośrodek, jako związany z technologią. Jest tu ogromnie dużo organizacji technologicznych. Ponadto to fajne miejsce do życia i do spędzania czasu. Społeczność naszej konferencji zawsze to doceniała – mówi Krzysztof Kozakiewicz, organizator konferencji z fundacji Let’s Manage IT.
Cześć z prezentowanych wystąpień odbywa się symultanicznie. Konferencja będzie prowadzona łącznie na czterech, wirtualnych scenach, pomiędzy którymi użytkownicy będą mogli się swobodnie przemieszczać. Są to:
- Scena inspiracji – przestrzeń przeznaczona do rozmów z ekspertami branżowymi, liderami i interesującymi gośćmi.
- Scena case study – niezwykle ciekawe studia przypadków, przygotowane przez rozmaite przedsiębiorstwa studia przypadków z polskich i światowych organizacji. Tutaj usłyszysz o historiach sukcesu, przykładach wdrożeń, sprawdzonych rozwiązaniach typowych problemów.
- Scena interaktywna – to miejsce, gdzie uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań i prezentowania swojego punktu widzenia. To platforma do merytorycznej konfrontacji z prelegentami i ekspertami branżowymi występującymi podczas konferencji.
- Strefa warsztatów Gear Up – przestrzeń warsztatowa dla zapisanych wcześniej uczestników.
Wydarzenie potrwa aż do piątku. Po jego zakończeniu uczestnicy uzyskają dostęp do nagrań wszystkich sesji, w których nie byli w stanie uczestniczyć. Szczegóły można znaleźć na stronie www.itmtconf.com.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS