A A+ A++

Kopanie kryptowalut cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników komputerów, ale sporo osób ma obawy co do bezpieczeństwa wykorzystywanego oprogramowania. Firma Norton postanowiła to wykorzystać i wprowadziła do programu antywirusowego… funkcję kopania kryptowalut.

Norton wprowadza koparkę kryptowalut do antywirusa

Mowa o funkcji Norton Crypto, która pojawi się w pakiecie Norton 360. Jak tłumaczy producent, ma ona być odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy podczas kopania kryptowalut musieli wyłączać oprogramowanie antywirusowe (co niekorzystnie wpływało na bezpieczeństwo komputera).

Oprogramowanie Nortona pozwoli kopać kryptowalutę Ethereum (ETH) za pomocą karty graficznej, a przy tym nie będzie wymagać wyłączenia antywirusa. Producent twierdzi, że to dobry pomysł na bezpieczne wykorzystywanie nieużywanej mocy komputera do zarabiania pieniędzy (z czego oczywiście będzie pobierać niewielką prowizję).

Użytkownicy krytykują pomysł Nortona

Funkcja Norton Crypto jak na razie została udostępniana wybranym użytkownikom, którzy uczestniczą w programie testów oprogramowania, ale w nadchodzących tygodniach ma ona być dostępna dla wszystkich posiadaczy pakietu Norton 360.

Nowy pomysł NortonLifeLock nie spotkał się ze zbyt dobrym przyjęciem przez fanów marki. Część internautów zarzuca producentowi hipokryzję – stworzenie oprogramowania, które domyślnie powinno być blokowane przez pakiety bezpieczeństwa.

A jakie Wy macie zdanie na ten temat? Wydanie Norton Crypto to dobry pomysł, czy może jednak producenta oślepiła chęć zysków?

Źródło: Twitter @ NortonLifeLock, Engadget, Sekurak, Reuters

Przeczytaj także:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJoachim Brudziński kpi z Tuska: drżę i spać po nocach nie mogę”. “On tak wraca, że wrócić nie może”
Następny artykułAMD Rembrandt – nowa generacja APU wraz z układem graficznym RDNA 2 będzie pozbawiona pamięci Infinity Cache