Jaki rodzaj kredytu wybrać na wyposażenie mieszkania albo domu?
Każdy bank oferuje cały zestaw możliwych do zaciągnięcia kredytów. Nie jest łatwo dopasować konkretny kredyt do konkretnego celu. Trudno jest nie mieć wątpliwości, jaki kredyt, czemu służy. By samemu nie zgubić się wśród kredytów dostępnych w bankach, warto sięgnąć po artykuł: https://loando.pl/wpis/rodzaje-kredytow który w przejrzysty sposób opisuje poszczególne rodzaje kredytów. Jak widać doskonałym wyborem może okazać się kredyt gotówkowy.
Kredyt gotówkowy, karta kredytowa, kredyt odnawialny na zakup wyposażenia.
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o kredycie hipotecznym. O ile koszt remontu może zostać uwzględniony we wnioskowanej kwocie kredytu na mieszkanie, tak w przypadku wyposażenia mieszkania wypada poszukać innego rozwiązania. Remont podnosi wartość nieruchomości, dlatego możliwe jest zwiększenie wnioskowanej kwoty. Jednak wyposażenie mieszkania nie podnosi już w żaden sposób wartości lokalu. Niektóre banki jednak oferują kredyt hipoteczny, którego część kwoty (zazwyczaj około 10% do 20%), może zostać wydana na dowolny cel. Warto mieć to na uwadze. Niestety jest to rzadka oferta.
Dla właścicieli kart kredytowych, czy kredytów odnawialnych, niewielkie zakupy nie powinny stanowić problemu. Limit karty kredytowej, czy kredytu odnawialnego to zazwyczaj wartości wahające się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nowa lodówka, telewizor, czy zestaw mebli wypoczynkowych to inwestycja, na której pokrycie w zupełności te limity wystarczą. Wydatek zostaje automatycznie rozbity na raty, które co miesiąc będą pobierane z konta.
Jeżeli nadrzędnym celem sięgnięcia po kredyt jest zakup pełnego wyposażenia mieszkania, to kredyt gotówkowy to najlepsza opcja. Kwestia zakupu mebli, sprzętów RTV/AGD, dywanów, czy innych elementów wyposażenia do nowego, dopiero co wyremontowanego lokalu może zostać rozwiązana przy pomocy kredytu gotówkowego. Jeśli kredytobiorca planuje, przed wymianą wyposażenia, zrobić również remont, to także najlepszy kredyt do tego celu, to kredyt gotówkowy.
Jaki kredyt gotówkowy jest najlepszy?
Kredyt gotówkowy, to forma zadłużenia, którą można przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku innych kredytów bank oczekuje informacji o celu przeznaczenia środków, o które wnioskuje kredytobiorca. Kredyt gotówkowy jest tego pozbawiony. Co więcej, wielkość zadłużenia, jakie można uzyskać poprzez zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który jest też kredytem konsumenckim to nawet 255 500 złotych, na mocy ustawy o kredycie konsumenckim.[1]
Ćwierć miliona złotych to kwota, która pozwoli wyposażyć, lub doposażyć lokal nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Przed kredytobiorcą pojawia się kolejna trudna decyzja. Skoro wiadomo jaki rodzaj kredytu wziąć, to warto skorzystać z najlepszej oferty na rynku. W tym celu pomocny będzie artykuł: https://loando.pl/ranking/ranking-kredytow-gotowkowych. Zdarza się, że ważniejsza niż to, by był to najtańszy kredyt gotówkowy, jest wygoda związana z jego uzyskaniem. Jest pewna grupa kredytów, czy pożyczek gotówkowych, które można zaciągnąć przez internet przy minimum formalności.
Kredyt gotówkowy – kalkulator ofert
W przypadku, gdy żadna z ofert kredytów zestawionych w rankingu nie będzie satysfakcjonująca, zawsze można sięgnąć po kalkulator ofert kredytów gotówkowych. Jest to niezwykle pomocne narzędzie, które przy wprowadzeniu niezbędnych danych, takich jak:
– Kwota kredytu
– Liczba rat
– Oprocentowanie
– Prowizja
wyliczy przybliżony koszt kredytu. Bank oczywiście zrobi to lepiej, bardziej szczegółowo. Co się z tym wiąże, wartości, które podaje kalkulator, mogą być rozbieżne z ofertą, jaką przedstawi bank. Warto też pamiętać, że bank, w którym potencjalny kredytobiorca posiada więcej produktów finansowych, może przedstawić ofertę korzystniejszą, niż ta, która jest reklamowana w internecie.
Kredyt gotówkowy – formalności.
W celu uzyskania kredytu gotówkowego, można wybrać się do banku, lub wziąć kredyt online. Bardzo często wystarczy do tego aplikacja mobilna banku. Nie są to jednak najkorzystniejsze oferty, ponieważ ułatwiając uzyskanie środków, banki podnoszą koszty kredytu, jak choćby RRSO, czy ukryte koszty prowizji. Wzięcie kredytu w placówce bankowej wymaga trochę więcej wysiłku i minimum przygotowania.
Niezbędnym warunkiem jest oczywiście ukończenie 18 roku życia i posiadanie pełni czynności prawnych, jak i posiadanie udokumentowanego dochodu. Jeśli te warunki są spełnione, to warto jeszcze mieć świadomość pewnych formalności. Najważniejsze jest, by mieć przy sobie dowód osobisty, lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Niezbędne będzie również zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach , oraz to, by posiadać jakiekolwiek konto w jakimkolwiek banku, oraz aktywny numer telefonu.
Po sprawdzeniu zdolności kredytowej i historii kredytowej bank w niedługim czasie podejmuje decyzję o przyznaniu lub odmowie przyznania kredytu. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to pozostaje podpisanie umowy. Często składa się ona z wielu stron, z których na każdej niezbędny jest podpis kredytobiorcy.
Kredyt gotówkowy bez BIK
Zdarzy się tak, że bank odmówi udzielenia kredytu, lub zaproponuje niższą kwotę zadłużenia. Głównymi czynnikami, które mogą wpłynąć na decyzje banku, są: zdolność kredytowa, która uzależniona jest od dochodu na osobę, oraz historia kredytowa przechowywana w BIK. Jakie dane oraz jaki wpływ mają one na udzielenie przez bank zadłużenia, przybliży artykuł https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-historia-kredytowa. Co robić w sytuacji, w której bank odmówił udzielenia kredytu? Jeśli potrzeby nie są naglące, to można zwyczajnie poczekać do momentu, aż pozostałe zadłużenia zostaną spłacone. Jeśli jednak kredytobiorcy grozi kolejna odmowa, to istnieje jeszcze możliwość skorzystania z oferty pozabankowej.
Istnieje szereg instytucji, które nie mają wglądu w BIK i nie mogą kierować się historią kredytową przy udzielaniu zadłużenia. Mowa o instytucjach, które udzielają pożyczek “na dowód”. Niezbędne nie jest nawet zaświadczenie o dochodach. Często wiąże się to z dodatkową wygodą dla kredytobiorcy, gdyż wszystkich niezbędnych formalności można dopełnić przez internet, lub za pomocą pośrednika, który przyjedzie do domu wnioskującego.
Pożyczka gotówkowa – jedna z form zadłużenia, która nie wymaga zdolności kredytowej czy pozytywnej historii kredytowej. Maksymalna wartość takiej pożyczki ratalnej, której udziela instytucja finansowa, nie będąca bankiem, to nawet 60 000 złotych i więcej. W przypadku remontu, czy wymiany paru sprzętów, będzie wystarczająca. Pożyczkę taką oczywiście także spłaca się w ratach, które można rozłożyć w czasie i dostosować do swojego budżetu.
Pożyczka hipoteczna – inna forma pożyczki pozabankowej, jednak w tym wypadku zabezpieczonej hipoteką, tak jak kredyt hipoteczny. Również w tym przypadku niekorzystna historia kredytowa ani zdolność kredytowa nie mają znaczenia. Pożyczka udzielana jest w kwocie zależnej od wartości wyceny nieruchomości, która stanowić będzie hipotekę. Tego typu hipoteka, to zadłużenie, które może wynieść setki tysięcy złotych. W przypadku takiego zastrzyku gotówki, wystarczy jej i na remont i na zakup pełnego wyposażenia.
[1] Ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (tj.: Dz. U. z 2018 r. poz. 993, z późn. zm.)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS