A A+ A++

Plan miejscowy pozwoli na wprowadzenie odpowiednich regulacji i zasad, a przez to ochronę tego zespołu urbanistycznego.

Nasze działania rozpoczniemy od diagnozy problemów na osiedlu, jego silnych stron oraz potrzeb mieszkańców. Zwrócimy się do mieszkańców za pośrednictwem ankiety – papierowej i internetowej, a także porozmawiamy w punktach konsultacyjnych, które pojawią się na Placu Czarnieckiego i Marii Curie-Skłodowskiej. Naszą wiedzę o osiedlu poszerzymy podczas spaceru badawczego prowadzonego przez panią Annę Syskę – Miejską Konserwator Zabytków w Tychach – mówi Michał Lorbiecki z wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Tychy.

7 czerwca rozpoczną się badania ankietowe. Link do ankiety pojawi się tego dnia na www.razemtychy.pl. Ankietę papierową będzie można pobrać m.in. w Urzędzie Miasta Tychy i MZBM (ROM nr 3). Wypełnioną ankietę, będzie można zwrócić wypełnioną ankietę: fizycznie do skrytki MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49. Elektronicznie (przesyłając skan lub zdjęcie) na adres mailowy: [email protected].

24 czerwca w godz. 11.00 -17.00 (czwartek) na Placu Czarnieckiego będzie działał punkt konsultacyjny. Taki sam punkt pojawi się 1 lipca o godz. 11.00-17.00 (czwartek) na Placu Marii Curie-Skłodowskiej. W lipcu zaplanowano spacer badawczy.

Chcemy jeszcze bardziej niż to wynika z regulaminu zaangażować mieszkańców w proces kształtowania przestrzeni i ich najbliższego otoczenia. Zachęcić do dyskusji nie tylko między urzędnikami, a mieszkańcami, ale także, by mieszkańcy tej części miasta wspólnie mogli wypracować najlepsze dla nich rozwiązania. Zachęcam mieszkańców os. C do udziału w konsultacjach – mówi Igor Śmietański – z-ca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej.

Urzędnicy w sierpniu przeanalizują zebrane dane, by we wrześniu podsumować wypracowane rozwiązania i pomysły podczas punktów konsultacyjnych i warsztatów online.

Konsultacje zakończy raport zawierający wytyczne do planu miejscowego.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi – dodaje Igor Śmietański.

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: [email protected], tel. 32 776 3701 / 3768).

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju (www.pzr.org.pl/) oraz Fundacji Stocznia (stocznia.org.pl/) w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji (partycypacjaobywatelska.pl/przestrzen/).

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPraca Opole – gdzie można znaleźć oferty pracy?
Następny artykułŁobżenica: Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym w Walentynowie