Rekordowe pod względem ilości
startujących – 382 zawodników z 48 klubów, Mistrzostwa Polski
Junirów starszych w Taekwon-do rozegrane zostały w weekend 29 i 30
maja br. w Nowej Rudzie.

Tym razem uczestniczący w turniej zawodnicy Młodziezowego Klubu Sportowego Taekwon-do w Bystrzycy Kłodzkiej nie zdobyli medalu, ale nabyli bagaż wielu cennych doświadczeń, które zaprocentują w następnych startach. Jak mówi trener młodych sportowców Grzegorz Ozimek, jego podopieczni – Kasia Serwańska, Oliwka Rutkowska, Filip Doliński, Szymon Śladczyk i Dobek Skrypniak zostawili na matach swoje sportowe serce. Trener podkreśla, że szczególnie szkoda Filipa Dolińskiego, który przegrał w konkurencji walk +70 kg pojedynek o brązowy medal, a w układach w gronie ponad 30 zawodników zajął 9 miejsce. Super debiut zaliczyła Kasia Serwańska, która po czterech pojedynkach musiała pożegnać się z turniejem, udanie zadebiutował również Dobrosław Srypniak w konkurencji walk.

Jak podkreśla trener Grzegorz Ozimek,
ogromne podziękowania należą się niezawodnym klubowym pomocnikom,
bez których ciężko byłoby zorganizować zawody. Podziękowania
kieruje również dla Starostwa Powiatowego w Kłodzku za wsparcie
turnieju.

Przez ostatnie dwa tygodnie ziemia kłodzka gościła blisko 700 zawodników taekwon-do, którzy rywalizowali w Bystrzycy Kłodzkiej i Nowej Rudzie. Zdaniem G. Ozimka to doskonała promocja naszej małej ojczyzny, a także zastrzyk finansowy dla firm i instytucji goszczących turnieje w tym trudnym czasie, w którym przyszło obecnie funkcjonować.