A A+ A++

W 2021 r. planowane jest wprowadzenie szeregu zmian w polskim prawie, które spowodują, że firmy zostaną niejako zobligowane do wprowadzenia rozwiązań cyfrowych. Dla branży IT stanowi to szansę, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dotychczasową barierą rozwoju tego sektora był niski poziom cyfryzacji gospodarki i usług publicznych.

Nowe rozwiązania prawne spowodują jednak, że ta przeszkoda w najbliższych latach będzie się zmniejszać. W nadchodzących miesiącach planowane jest chociażby wejście w życie oczekiwanych dyrektyw dotyczących sektora IT, które aktualnie są implementowane do polskiego prawodawstwa. To m.in. w związku z nowymi przepisami krajowymi, jak i dyrektywami unijnymi możemy się spodziewać, że cyfryzacja w Polsce nabierze rozpędu.

Praca zdalna w Kodeksie pracy

Wprowadzenie zupełnie nowych regulacji dotyczących pracy zdalnej w Kodeksie pracy to przykład zmiany, na którą czeka wielu pracodawców i pracowników. To pojęcie w polskim prawodawstwie jest przykładem pozytywnego wpływu pandemii. Planowana na I połowę 2021 r. nowelizacja Kodeksu pracy oprócz legalnego zdefiniowania pojęcia pracy zdalnej, odpowie również na potrzeby pracowników, wskazujących na ponoszone dodatkowe koszty, m.in. za prąd czy związane z wykorzystywaniem własnego sprzętu.

Unia pracuje nad szeregiem regulacji, które stanowią szansę dla polskiego rynku IT. Firmy chcąc działać zgodnie z wytycznymi, będą musiały wprowadzić szereg zmian. Dobrym tego przykładem może być dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która ma stanowić podstawę nowego prawa komunikacji elektronicznej. Przyszłe prawo komunikacji elektronicznej wraz z przepisami wprowadzającymi zapowiada w firm … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLista miejscowości, w których w najbliższych dniach zabraknie prądu [31 maja – 4 czerwca]
Następny artykułWłasne „M” w stolicy coraz droższe. Alternatywą może być mieszkanie pod Warszawą