Po golach Gąsiorka i Samka Iskra wygrała w Harmężach z Koroną 2:0. To zwycięstwo zagwarantowało drużynie z Brzezinki awans do Keeza A Klasy.

Początek meczu był wyrównany. W 22. minucie D. Skiernik otrzymał podanie od kolegi z drużyny. Stał na wprost bramkarza, ale nie znalazł na niego sposobu. Jedną groźną sytuacje mieli też gospodarze.

Od około 27. minuty przeważali przyjezdni. Ta przewaga cały czas rosła. W 30. minucie skierowali piłkę do siatki, ale sędzia uznał, że był spalony. W 35. minucie dobrym podaniem Rychlewicz obsłużył Barana, ale ten przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 41. minucie Sroka poradził sobie z trudnym strzałem z 30 metrów zawodnika Iskry.

W drugiej połowie przewaga, a wręcz dominacja Iskry nie podlegała żadnej dyskusji. Przyjezdni nie stwarzali sobie jednak zbyt wiele tzw. setek. Cały czas przebywali jednak na połowie rywali.

W 52. minucie Wojtaszak wykonał rzut rożny, a gola głową zdobył Gąsiorek.

Radość w obozie Iskry była bardzo duża

W 60. minucie po dobrej akcji zespołu z Brzezinki w okolicach prawego skrzydła skutecznym i efektownym strzałem popisał się Samek. Bramkarz był w zasadzie bez szans.

Pod koniec meczu na dosłownie dwie minuty wszedł Mariusz Skiernik. Zawodnik Iskry, a wcześniej Korony, LKS Głębowice i LKS Rajsko zakończył przygodę z piłką nożną z powodu kłopotów z kontuzjami. Zawodnicy obu klubów zorganizowali mu szpaler pożegnalny.

W końcówce przyjezdni szukali jeszcze okazji na trzecią bramkę, ale ta nie padła. Nie zmieniło to jednak tego, że w przyszłym sezonie Iskra na pewno zagra w Keeza A Klasie.

„Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej trochę zabrakło nam sił i popełniliśmy duży błąd przy pierwszej bramce. Gratuluję Iskrze awansu” – powiedział Patryk Forma, grający trener Korony Harmęże.

„Naszym celem od początku sezonu był awans. Dziś udało się nam go osiągnąć. D0 60. minuty mecz był w miarę wyrównany. Potem już dominowaliśmy. Wygraliśmy całkowicie zasłużenie. Mieliśmy dużo sytuacji. Przez cały sezon dążyliśmy do celu. Stąpaliśmy jednak twardo po ziemi i do każdego meczu podchodziliśmy w pełnym skupieniu i zaangażowaniu. Podchodziliśmy do każdego rywala z szacunkiem. Awansowaliśmy z dużą przewagą, ale mamy zamiar nie stracić punktu dom końca sezonu” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinki.

Sobota 29 maja Korona Harmęże – Iskra Brzezinka 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Gąsiorek (52.), 0:2 Samek (60.)

Składy:
Korona Harmęże: Sroka, Wykręt, P. Forma, Bargiel, Głowacki, Majewski (46. Chowaniec), Rusinek, Tyran, Baran, Rychlewicz (80. A. Forma), Fryś (70. Koziara). Trener: Patryk Forma.

Iskra Brzezinka: Baruś, Czarnik, Gąsiorek, Nagi (88. M. Skiernik, 89. Mika), Krzemień (80. Skibicki), Drobisz, Kyrcz, D. Skiernik, Wojtaszak, Samek (83. Dziedzic), Scąber (70. Sergiel). Trener: Rafał Skrzypek.