Pep Guardiola oraz Thomas Tuchel mierzyli się ze sobą osiem razy w historii. Cztery spotkania wygrywały drużyny prowadzone przez Hiszpana, natomiast dwa przez niemieckiego trenera. Tylko raz padł remis – 0:0 w spotkaniu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund w marcu 2015 roku. Tuchel dzięki wygranej w finale pokonał Guardiolę po raz trzeci – wszystkie mecze wygrał w roli trenera Chelsea.

Leicester z Pucharem Anglii! Dramat Chelsea [ELEVEN SPORTS]

Liga Mistrzów. Dwa ciosy dla Manchesteru City – porażka w finale oraz kontuzja Kevina De Bruyne

Pierwsza połowa meczu obfitowała w dużą liczbę sytuacji po obu stronach. Częściej do nich dochodziła Chelsea, głównie za sprawą Timo Wernera, natomiast Niemiec nie był w stanie pokonać Edersona. Mimo że częściej przy piłce była drużyna Pepa Guardioli, to nie była w stanie bardzo zagrozić Edouardowi Mendy’emu. Z powodu urazu przedwcześnie boisko musiał opuścić Thiago Silva i zastąpił go Andreas Christensen. W 43. minucie Mason Mount posłał świetną piłkę do Kaia Havertza, a Ederson wyszedł z pola karnego, aby przerwać akcję. Futbolówka odbiła się na tyle niefortunnie dla niego, że Kai Havertz miał przed sobą pustą bramkę i bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części spotkania Manchester City otrzymał następny cios. Kevin De Bruyne zderzył się z Antonio Ruedigerem i padł znokautowany na murawę na parę minut. Uraz głowy okazał się na tyle poważny, że kapitan The Citizens nie był w stanie kontynuować meczu i opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Gabriel Jesus. Belg zszedł z placu gry ze łzami w oczach.

Chelsea wygrała Ligę Mistrzów po raz drugi w historii. Pierwszy raz udało się jej to w sezonie 2011/2012, wygrywając po rzutach karnych z Bayernem Monachium.