A A+ A++

Jacek Lemierski z Lisowa (powiat elbląski) chce w ciągu 24 godzin przejechać na rowerze trasę z Elbląga na Jasną Górę w Częstochowie. Wszystko po to, aby wspomóc elbląskie hospicjum. Zobacz zdjęcia ze startu.

Punktualnie o godzinie 9 spod elbląskiego hospicjum Jacek Lemierski wyjechał na Jasną Górę. – To był spontaniczny pomysł. Mama pomaga dla osób z niepełnosprawnościami, dla ubogich, potrzebujących. I wpadłem na pomysł, żeby też coś takiego zrobić – mówi Jacek Lemierski.

Z elbląskiego hospicjum do klasztoru na Jasnej Górze jest 452 km. Jacek Lemierski tę trasę chce pokonać rowerem w czasie 24 godzin.

– To mój pierwszy tak długi dystans. Nie przygotowywałem się specjalnie. Szczerze mówiąc, to pomysł powstał w poniedziałek. Będzie na pewno zmęczenie, tym bardziej że jestem po operacji kręgosłupa. Ale wiem, że dam radę. Będę jechał cały czas. Chodzi o to, żeby zrobić fajną akcję dla elbląskiego hospicjum – mówi.

Rowerowa wyprawa Jacka Lemierskiego jest jednym z elementów tegorocznych Pół Nadziei, które od lat organizuje elbląskie hospicjum. W tym roku ze względu na pandemię Pola Nadziei mają charakter online. – Pola Nadziei prowadzimy w Elblągu od 2004 r. Do nas akcja przywędrowała ze Szkocji, gdzie w 1988 r. odbyła się po raz pierwszy. Do tej pory organizowaliśmy ją co roku. Dopiero w ubiegłym zatrzymała nas pandemia. W tym roku chcieliśmy choć trochę zaznaczyć i choć trochę środków pozyskać – mówi Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum.

Celem wyprawy jest nagłośnienie zbiórki prowadzone przez hospicjum na jednej z platform crowdfundingowych. Zebrane fundusze będą wykorzystane na zakup wyposażenia do nowego Oddziału Dziennego Pobytu, który funkcjonuje w elbląskiej placówce. – Budowa oddziału jest już zakończona. Problemem jest fakt, ze z powodu pandemii nasi pacjenci nie mogli tu przychodzić. Chcieliśmy integrować pacjentów „z miasta“ z pacjentami, którzy przebywają na oddziale. Na oddziale jest prowadzona terapia z rehabilitantem lub psychologiem. Zapraszaliśmy ciekawe osoby z zewnątrz: aktorów, zespoły muzyczne. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Już w czerwcu chcemy zorganizować pierwszy pobyt dla osób, które są zaszczepione – mówi Wiesława Pokropska, dyrektor hospicjum.

Oddział jest już wybudowany, potrzebne jest jednak wyposażenie. I to najbardziej podstawowe; krzesła, stoły, szezlongi, łóżka… – Oddział Pobytu Dziennego nie jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, gdyż nie jest to świadczenie medyczne. Organizowaliśmy go z własnych środków zebranych przez stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego . Teraz trzeba go wyposażyć: mamy dużą salę do spotkań, salę łóżkową. – kontynuuje Wiesława Pokropska.

Elbląskie hospicjum można wesprzeć wpłacając pieniądze na zbiórce na jednym z platform crowdfundingowych. – Każda złotówka jest ważna – dodaje Jacek Lemierski.

Aktualizacja. Wyzwanie podjęte przez Jacka Lemierskiego zakończyło się sukcesem. “Dojechał w jednym kawałku i z uśmiechem” – poinformowało w mediach społecznościowych elbląskie hospicjum.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIII Memoriał prof. Józefa Marcinkiewicza
Następny artykułW przyszłym tygodniu dostawy 3,7 mln szczepionek. Najwięcej Pfizera