A A+ A++

Poród to nie tylko okoliczności medyczne, a przede wszystkim wydarzenie o wielkim znaczeniu dla psychiki i tożsamości kobiety, ogromne przeżycie emocjonalne, a także wydarzenie rodzinne. Wiedząc, jak ważny jest moment narodzin Szpital Ogólny w Grajewie przygotował dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego. Pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanej kadry medycznej prowadzącej poród np. przyszły Tata może być obecny przy narodzinach swojego dziecka. 

Na naszym Oddziale Ginekologiczno – Położniczym, przy zachowaniu wszystkich procedur bezpieczeństwa, w porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca, która w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie Covid-19 w ciągu 14 dni do terminu rozwiązania. Osoba towarzysząca w dniu porodu musi wykonać test antygenowy, dostępny także w naszym laboratorium (nieodpłatnie), a po przyjęciu do szpitala podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma sprawdzaną temperaturę ciała, satrurację oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej – wyjaśnia nam Monika Laskowska, menadżer Szpitala Ogólnego im. dr W. Ginela w Grajewie.

Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz, bądź położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.

Osoba towarzysząca przez cały pobyt na terenie szpitala zachowuje bezpieczny 2-metrowy dystans wobec innych osób poza rodzącą, a w sali porodowej zachowuje się zgodnie z poleceniami osoby prowadzącej poród – dodaje p. Laskowska.

Grajewska placówka jest w pełni przygotowana, aby w profesjonalnie i zgodnie z procedurami bezpieczeństwa zadbać o przyszłych rodziców w tych wyjątkowych dniach. Kwestie bezpieczeństwa w trudnym czasie epidemii Covid-19 są kluczowe, zarówno dla personelu jak i pacjenta.

Osoba towarzysząca po wejściu do sali porodowej powinna stosować wszelkie zasady sanitarne, a także nie opuszczać sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu, co może mieć miejsce np. w nagłej sytuacji położniczej. W takim przypadku należy oczekiwać na pozwolenie powrotu (jeśli jest możliwy) bezpośrednio przed blokiem porodowym – zaznacza menadżer placówki.

Poród to moment, na który czeka cała rodzina przez kilka miesięcy. Dzięki obecności bliskich rodzącej łatwiej jest znieść trudne chwile. Powyższe zasady mają zapewnić bezpieczeństwo i poczucie komfortu rodzącym oraz personelowi szpitala.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiebezpiecznie w Trześniowie. Zderzenie dwóch osobówek (ZDJĘCIA)
Następny artykułSerce rośnie oraz pomaga…!