Uczelnie wyższe w Polsce stawiają na studia związane z nowymi technologiami, programowaniem, kompetencjami biznesowymi oraz sztuką pisania. Nowe kierunki oferują m.in. Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Gdańska.
W całym kraju ruszyły rekrutacje na studia. Maturzyści mają w czym wybierać. Na rok akademicki 2021/2022 pojawiły się oferty nowych kierunków na części uczelni w Polsce. Na Uniwersytecie Warszawskim kandydaci znajdą: Machine Learinng, chemię medyczną, nanoinżynierię, chemię jądrową i radiofarmaceutykę oraz sztukę pisania.
Ofertę studiów związanych w nowoczesnymi technologiami poszerza także Politechnika Wrocławska, gdzie pojawiły się cztery nowe programy: informatyczne systemy automatyki, inteligentna elektronika, elektromobilność oraz geoinformatyka. Z kolei na Politechnice Gdańskiej przyszli studenci mają do wyboru nowy kierunek – projektowanie i budowa jachtów. Studia mają łączyć umiejętności praktyczne z teorią, czytamy na stronie uczelni.
“Pracownicy jutra”
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie kształcić “pracowników jutra” – czytamy w opisie kierunku Global Business Services uruchomionego od roku akademickiego 2021/2022. Kim jest pracownik jutra? To osoba gotowa do pracy na stanowiskach w międzynarodowym środowisku. To pierwszy kierunek w Polsce, który jest realizowany we współpracy z największymi firmami sektora usług dla biznesu.
Nowe kierunki studiów w roku akademickim 2021/2022 uruchomił także Uniwersytet Jagielloński. Do obecnej oferty uczelni dołączają następujące studia: region karpacki: etnolingwistyka i studia kulturowe, język ukraiński w biznesie i turystyce (z językiem rosyjskim) oraz International Relations and Public Diplomacy w języku angielskim.
“Uniwersytet Gdański zdecydował się na uruchomienie pierwszej rekrutacji na Międzydziedzinowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne, które pozwolą studentom na wybór własnej ścieżki kształcenia. Podobny kierunek funkcjonuje już w wielu szkołach wyższych w Polsce” – podaje PAP.
Siedem nowych kierunków oferuje także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kandydaci mogą wybrać: techniki kryminalistyczne, biobezpieczeństwo, geografię wojskową i zarządzenie kryzysowe, nauczanie fizyki i informatyki, italianistykę, pedagogikę resocjalizacyjną oraz Data Science.
DF
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS