Nie czekam- pomagam! tak brzmi hasło drugiej kampanii społecznej nagranej przez młodzież w ramach projektu Misja Apollo, realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu, dzięki pozyskanemu grantowi z programu Równać Szanse 2020.
W dniu premiery 18.05 br w murach nowotomyskiej biblioteki oraz na pobliskim parkingu młodzież zorganizowała tematyczny happening w kowbojskim stylu. Happening miał na celu promocję wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W dniu premiery materiału filmowego pt. Nie czekam – pomagam ! młodzieżowa grupa projektowa pod okiem koordynatorki Małgorzaty Kaczmarek zachęcała lokalną społeczność do obejrzenia kampanii społecznej na kanale You Tube i w mediach społecznościowych. Każdy kto odwiedził placówkę 18 maja – jako dodatek do wypożyczanych książek – otrzymał m.in. brelok ratowniczy i inne gadżety pozyskane od partnerów projektowych.
Natomiast w budynku biblioteki na najmłodszych odbiorców kampanii czekały gry i zabawy tematyczne: memory pt. Pierwsza pomoc, balony do ozdabiania, wystaw książek edukacyjnych o udzielaniu pierwszej pomocy, prezentacja zawartości apteczki pierwszej pomocy. Każdy mały czytelnik tego dnia otrzymał zestaw książek edukacyjnych z serii Jestem bezpieczny.
Dnia 21.05.br przedsięwzięcie to zostało ponownie podjęte na fili w Wytomyślu i cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem.
Krótkometrażowy film został zrealizowany przez młodzież przy współpracy z ratownikiem medycznym p.Błażejem Lipieckim , w partnerstwie z Powiatową Komendą Policji w Nowym Tomyślu i Nadleśnictwem Bolewice. Młodzież po raz kolejny samodzielnie napisała scenariusz, nagrała materiał filmowy w Parku Kultury i Wypoczynku im. Feliksa Szołdrskiego, zmontowała i udostępniła w dniu premiery.
Dlaczego taki temat kampanii? – takie pytanie padło na zakończenie happeningu ze strony jednej z czytelniczek, odwiedzających bibliotekę. Odpowiedź była jednoznaczna:
„Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia”.
Dzięki tej akcji wielu przechodniów pomimo tego, że spieszyli się akurat do pracy, czy szkoły, zatrzymało się i nabyło lub odświeżyło sobie wiedzę na temat ratowania ludzkiego życia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS