A A+ A++

We wszystkich kinach sieci Helios w nocnym repertuarze znalazły się przedpremierowe oraz premierowe seanse, w tym tegoroczne oscarowe hity.

Zespół ds. komunikacji Helios SA informował: „W noc otwarcia na widzów czekać będą przedpremierowe pokazy zdobywcy trzech statuetek Akademii – »Nomadland«, blockbustera »Godzilla vs. Kong«, nowego filmu Guya Ritchiego »Jeden gniewny człowiek« oraz wyczekiwanego »Mortal Kombat«”.

Po nocnym maratonie Helios miał wrócić do normalnej działalności, stałych godzin seansów. W repertuarze na najbliższy czas są takie Oscarowe pozycje jak „Obiecująca. Młoda. Kobieta” (najlepszy scenariusz oryginalny), „Sound of Metal” (najlepszy dźwięk, najlepszy montaż), „Ojciec” z nagrodzonym Anthonym Hopkinsem oraz „Minari” (statuetka za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową).

Jak nas poinformowano, w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć przedpremierowe pokazy zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy – „Na rauszu”. Dla młodszych kinomanów Helios przygotował „Co w duszy gra” (laureat nagrody Akademii dla najlepszego filmu animowanego), „Psy i koty 3: łapa w łapę” (pełen przygód film dla całej rodziny) oraz – również z półki „kino familijne” – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”.

Od 28 maja do repertuaru wejdą kolejne premiery, w tym „Cruella” ze zjawiskową Emmą Stone, polska komedia romantyczna z futbolem w tle „Druga połowa” i animacja dla najmłodszych widzów „Krudowie 2: Nowa Era”.

Dzień później – wielka gratka dla miłośników sportowych emocji. W Heliosie zobaczymy bowiem na dużym ekranie transmisję wielkiego finału Ligi Mistrzów.

A że za pasem Dzień Dziecka, więc już od 29 maja do 1 czerwca włącznie Heliosy zapraszają najmłodszych i całe rodziny do filmowego bajkolandu z wieloma filmami bajkowymi, grami i konkursami dla całej familii.

Kolejna dobra informacja jest taka, że wracają stałe cykle. „9 czerwca w ramach uwielbianego przez wszystkie panie Kina Kobiet zaprezentowany zostanie film »Cruella«. Nocne Maratony Filmowe zaproszą widzów na dwa seanse: 11 czerwca na »Maraton Obecności« oraz 25 czerwca. W ramach Kina Konesera zobaczyć będzie można »Obraz pożądania«, »Oto my« oraz »Zabij to i wyjedź z tego miasta«” – zapowiadają w Heliosie, a po szczegóły zapraszają na strony repertuarowe swoich kin. Dodatkowa informacja jest taka, że znów ważna będzie oferta „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Żeby z niej skorzystać i zaoszczędzić nawet do 9 zł na bilecie, należy ten bilet kupić na kilka dni przed seansem (dotyczy to tylko filmów familijnych i regularnych pokazów).

Oczywiście całe smakowanie świata filmu aż do odwołania będzie się odbywać w reżimie sanitarnym.

Sprawdź co przygotował na weekend otwarcia Helios w Płocku >>

Zakaz picia i jedzenia

Na czym on polega, tłumaczy dyrektor Novego Kina „Przedwiośnie” Zbigniew Michalski. – Wszystkie te zasady wynikają wprost z rozporządzenia i każde kino w Polsce musi się do nich dostosować – mówi. – Najważniejsze to takie, że na sali kinowej może być zajętych co najwyżej 50 proc. miejsc, a między widzami ma być zachowany dystans.

Oczywiście, jeśli na film wybierze się rodzina, np. rodzice z dziećmi, to będą mogli usiąść razem.

Teraz dla jednych wiadomość smutna nieco, dla innych wręcz znakomita. Otóż na razie (nie wiadomo jak długo) podczas projekcji obowiązuje zakaz picia i jedzenia! Kto nie znosi unoszącego się w powietrzu zapachu popcornu, ma więc teraz swój czas!

– Nie ma zakazu zamykania kinowych barów i teoretycznie moglibyśmy go uruchomić, wydając przysmaki na wynos, ale na razie nasz bar pozostanie zamknięty – dodaje Zbigniew Michalski. I opowiada, jak Przedwiośnie będzie dbało o epidemiczne bezpieczeństwo swoich widzów. Bilety można kupić w kasie (także online), a kasjerzy będą oddzieleni od kupujących, w maseczkach i rękawiczkach. Terminale płatnicze będą dezynfekowane. Podobnie jak co godzinę toalety. Sale nie. – Bo one są wietrzone i wentylowane na bieżąco, także w trakcie seansów – wyjaśnia Michalski.

Przedwiośnie 21 maja otwiera wszystkie sale (a właściwie trzy, bo czwarta jest wynajęta). W czasie przymusowego zamknięcia paru pracowników odeszło, ale od początku tego tygodnia zostali już zrekrutowani nowi.

No a co w repertuarze? – Oczywiście premiery kina oscarowego oraz szeroki wachlarz filmów animowanych. Wracamy również do stałych Spotkań Filmowych w poniedziałki, będą też Bajkoranki w niedziele – uzupełnia dyrektor Michalski.

Ceny biletów nie zmieniły się, są takie jak przed pandemią.

A za rogiem…

Oczywiście chodzi o Kino za Rogiem, które działa w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Ono też wraca do życia! W sobotę o godz. 16 można się tam wybrać na „Balerinę” – francusko-kanadyjski film animowany dla dzieci. Tego samego dnia o godz. 18 „25 lat. Sprawa Tomka Komendy” produkcji polskiej.

26 maja, w Dzień Matki, zaplanowano o godz. 18 „Julietę” w reżyserii Pedro Almodóvara.

Kino za Rogiem specjalizuje się w pokazywaniu filmów ważnych, ambitnych, poruszających ważne społeczne kwestie, więc ma grono swoich wiernych wielbicieli. I znów można zamówić seanse prywatne, dla grup od pięciu do 15 osób. Ceny biletów są uzależnione od liczebności grupy (im jest większa, tym taniej, np. przy 15-osobowej bilety są po 8 zł).

Dla miłośników Melpomeny

Scena płockiego Teatru Dramatycznego też szykuje się „do skoku”, ale widzów zaprosi później niż kina, dokładnie – 30 maja. Tego dnia o godz. 19 na Scenie Kameralnej wystawiona zostanie „Sekretarka” według „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej. To autorski spektakl Barbary Misiun.

Kolejna premiera została zapowiedziana na 19 czerwca. Na dużej scenie o godz. 19 zobaczymy spektakl „Historia ziemi. Epoka chaotycka” na podstawie powieści Stanisława Lema „Pamiętnik znaleziony w wannie” i w reżyserii Jana Tomaszkiewicza. To rzecz o pandemii papyrolizy, która nie wiadomo skąd się wzięła, a uczeni prechaotyccy sądzili, iż mają do czynienia z atakującym papyr zarazkiem. To trochę taka konfrontacja z naszymi doświadczeniami z koronawirusem: papyroliza rujnuje gospodarkę, ludzie nie mogą się kształcić, podróżować. Żeby żyć, potrzebują papyru, świat pogrąża się w chaosie…

I jeszcze krótko o kolejnej płockiej premierze, czyli „Bambini di Praga” na podstawie powieści o tym samym tytule Bohumila Hrabala, w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Odbędzie się 26 czerwca o godz. 19 na dużej scenie. To rzecz o tym, jak pragnienia, marzenia, potrzeba nadziei sprawiają, że na ludziach zaczynają żerować oszuści, naciągacze, którzy de facto nikomu nic nie dają. Samo życie…

Tymczasem wciąż można jeszcze uczestniczyć w spektaklach online. Teatr Dramatyczny 22 i 23 maja o 19 pokaże „Poskromienie złośnicy” Szekspira, a 29 i 30 maja „Dwa teatry” Szaniawskiego. Oba spektakle w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa granicach bez zmian. W dalszym ciągu możliwe skierowanie na kwarantannę
Następny artykułSzef BBN: nadchodzący szczyt NATO będzie przygotowywał koncepcję strategiczną Sojuszu