W dniach 14-16 maja 2021 roku w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo.
Tomaszowską Akademię Taekwondo reprezentowali Natalia Gielzak, Julia Majda i Jurand Kryszewski.

W zawodach startowało łącznie 224 zawodników z 49 klubów. Turniej w każdej z kategorii czwórboju obsadzony był wieloma zawodnikami kadry narodowej, którzy rywalizowali o stawki medalowe, więc droga do podium była bardzo ciężka.

Najlepszy występ z tomaszowskich adeptów zaliczyła Natalia Gielzak, która została II wicemistrzynią Polski w walkach kat. -50 kg, tym samym zdobyła brązowy medal. Zawodniczka  startowała także w konkurencji układów, gdzie po 4 zwycięskich pojedynkach odpadła w walce ćwierćfinałowej.

Warto dodać, że w samych układach startowało 56 zawodniczek. W turnieju brała udział także Julia Majda, która mimo świetnego występu musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek i tym razem uplasowała się poza podium.

Doskonały występ zaliczył junior Jurand Kryszewski, który w walkach w kategorii -75kg pokonał reprezentanta Białegostoku, później Wrocławia i w walce o wejście do strefy medalowej spotkał się z bardzo mocnym zawodnikiem z reprezentacji kraju, gdzie musiał uznać jego wyższość.

To piękne momenty, kiedy ręka moich zawodników coraz częściej jest w górze po wygranych pojedynkach. Nawet jak nie udaje się przywieźć im medalu ciesze się, że ich walki są dobre, mocne i przepracowane od początku do końca. Zostawiają swoje serca na matach i kochają to co robią, a to w sporcie i w oczach Trenera najważniejsze – mówi Marta Mysur Trener Tomaszowskiej Akademii Taekwondo.

W ostatni weekend maja na matach w Nowej Rudzie Słupiec rywalizować będzie kolejnych 10 tomaszowian, tym razem na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo.