A A+ A++

Tegoroczna edycja lubelskiego festiwalu odbędzie się w dniach 22-25 lipca. – Tym razem Carnaval Sztukmistrzów postara się przywrócić porządek, zamiast go odwracać. Myślę, że wszyscy – i artyści, i publiczność – potrzebują tego święta, żeby jakoś odczuć spokój na nowo i odpocząć od rzeczywistości, którą sprowadziła na nas pandemia – mówi Rafał Sadownik, dyrektor lubelskiego festiwalu.

Konstrukcje do akrobatyki, sceny, namioty…

Po rocznej przerwie Carnaval powróci w dobrze znane miejsca w przestrzeniach publicznych. Na placu Litewskim powstaną konstrukcje do akrobatyki powietrznej oraz dwie sceny buskerskie. Stare Miasto będzie gościć polską scenę buskerską oraz scenę muzyczną. Błonia pod Zamkiem wypełnią atrakcje dla dzieci, food trucki, klub festiwalowy oraz duży namiot cyrkowy ożywiony nietuzinkowymi spektaklami cyrkowymi. Uczestnicy Urban Highline, jak co roku, urozmaicą widok nad głowami uczestników swoimi akrobacjami.

Organizatorzy nie podają jeszcze programu, tłumacząc, że decyzje programowe i logistyczne uzależnione są od obostrzeń i ogólnej sytuacji panującej w kraju.

– Biorąc pod uwagę nasze ubiegłoroczne doświadczenie organizacji festiwalu, chcemy przygotować wydarzenie w sposób jak najbardziej przemyślany i odpowiedzialny. Zależy nam na tym, by wszyscy uczestnicy Carnavalu Sztukmistrzów czuli się komfortowo podczas planowanych przez nas wydarzeń festiwalowych – wyjaśnia Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Informacje dotyczące formy, w jakiej odbędzie się festiwal i realizacja tegorocznych wydarzeń, będą pojawiać się na bieżąco na stronie sztukmistrze.eu oraz na fanpage’u Warsztatów Kultury. Wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatna.

Incydent Polski

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja Carnavalu odbyła się we wrześniu pod hasłem “Incydent Polski”. Nazwa wydarzenia odnosiła się do niespodziewanej sytuacji spowodowanej koronawirusem, ale miała być też początkiem poszukiwań jakości polskiej sceny współczesnego cyrku.

Główną rolę odegrały wtedy polskie premierowe spektakle cyrkowe. W programie znalazły się spektakle i pokazy plenerowe w różnej skali – od jednoosobowych występów o charakterze buskerskim do dużych realizacji teatralnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwięto Warmińsko-Mazurskich Terytorialsów
Następny artykułGwiazdor TV usłyszał zarzuty. Była partnerka złożyła donos