A A+ A++

Szklane butelki i fiolki, folia, aluminiowe i metalowe puszki, a nawet odzież czy wyposażenie domu. To zaledwie garść „skarbów”, które udało się dziś wynieść z lasu Bażantarnia. Wszystko za sprawą akcji „Wybiegajmy czysty las”, którą po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie Biegający Świdnik.

– Ostatnim razem nie do każdego miejsca udało nam się dotrzeć. Chcieliśmy więc ponownie zaprosić świdniczan do wspólnego sprzątania Bażantarni. Dzięki temu żaden zakamarek nie zostanie pominięty – tłumaczyła Ewa Pietrzyk, prezes stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Chętnych do pomocy w sprzątaniu nie brakowało. Do inicjatywy dołączyli dorośli świdniczanie, ale także młodzież i maluchy. Wszystko po to, by zielone płuca południowej części Świdnika odetchnęły i znów cieszyły oczy czystością.

Akcja wystartowała o godz. 11.00. Worki natychmiast zaczęły napełniać się porzuconymi w Bażantarni śmieciami, na przykład oponami samochodowymi, starymi meblami, rozbitym szkłem oraz zastawą stołową. By łatwiej się sprzątało podobnie, jak ostatnim razem, stowarzyszenie zapewniło odpowiednie akcesoria.

– Mamy worki na śmieci podarowane przez Urząd Miasta oraz rękawiczki od Starostwa Powiatowego – dodaje E. Pietrzyk.

Worki pełne odpadów zostały ustawione wzdłuż ulicy Szafirowej. Wszystkie zostaną odebrane przez firmę Remondis, która zajmie się również posegregowaniem śmieci. Zwieńczeniem akcji było ognisko dla uczestników – w ten sposób stowarzyszenie postanowiło podziękować świdniczanom za odpowiedź na ich apel i zaangażowanie.

Głos Świdnika las Bażantarnia sprzątanie lasu Stowarzyszenie Biegający Świdnik Świdnik

Artykuł przeczytano 164 razy

Last modified: 15 maja, 2021

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZbieramTo w lesie!
Następny artykułNajważniejsze w PŁ: dotykalna realność