Te założenia mają obowiązywać do końca roku szkolnego. Dyrekcja stawia na odbudowanie relacji i spokojną adaptację.
– Jeżeli nauczyciele będą weryfikować wiedzę uczniów, to na zasadzie dyskusji. Ewentualne braki będziemy uzupełniać od września – przekonuje Robert Zoszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku.
Nauka bez negatywnych ocen
Dyrekcja szkoły założyła, że uczniowie nie będą odpytywani na ocenę w okresie nauki hybrydowej. Od 31 maja będą wystawiane jedynie dobre oceny. Do końca roku szkolnego uczniowie nie będą narażeni na otrzymanie niedostatecznej oceny.
W rozmowie z dyrektorem szkoły słyszymy, że do odpowiedzi mają być wybierane chętne osoby. – Będziemy pytać na ocenę, ale raczej będziemy preferować chętnych uczniów. Na pewno nie urządzimy „polowania” na niewiedzę uczniów – tłumaczy Robert Zoszak.
Do końca roku nie będą także zadawane zadania domowe. Szkoła nie wyklucza jednak organizacji prezentacji uczniowskich i projektów, które są łatwym sposobem na uzyskanie dobrej oceny.
– Poprawiamy relację i cieszymy się z powrotu do szkoły. Robimy to dla zdrowia psychicznego dzieci – przekonuje Robert Zoszak.
“Tydzień Ulgi” potrwa do końca roku szkolnego
Inspiracją dla szkoły była kampania „Tydzień Ulgi”, zainicjowana przez prof. Aleksandrę Gruszkę-Gosiewską i prof. Magdalenę Śmieję z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
“Zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek” – zaapelowała prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska.
Dla dyrektora SP nr 8 tydzień to za mało. – Pomyślałem sobie, że tydzień ulgi nie do końca się sprawdzi. Nie zbawi nas, nauczycieli, jeżeli przedłużymy ten okres – tłumaczy Zoszak.
Jednym z argumentów do podjęcia decyzji o przedłużeniu „Tygodnia Ulgi” była organizacja nauki hybrydowej w szkołach. W pierwszy tygodniu, tj. od 17 maja do 28 maja, w szkołach nie może znajdować się więcej niż 50 proc. wszystkich uczniów, w związku z czym z kampanii skorzystałaby jedynie połowa szkoły.
Do kampanii „Tydzień Ulgi” przyłączyło się prawie 600 szkół podstawowych w całej Polsce.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS