A A+ A++

Ruszyła druga edycja konkursu, który skierowany jest dla pracodawców żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak podkreślają żołnierze, ich misja byłaby trudniejsza do wykonania, gdyby nie pracodawcy, rozumiejący zadania WOT. Aby docenić takie podejście firm, ogłoszono kolejną edycję konkursu.

Współpraca z pracodawcami jest dla Wojsk Obrony Terytorialnej szczególnie ważna, gdyż to na żołnierzach-ochotnikach opiera się ta formacja. Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy ponad 27 tys. żołnierzy OT, spośród których blisko 60 proc. deklaruje stałe zatrudnienie. Żołnierze OT łączą pełnienie służby wojskowej zarówno z życiem rodzinnym, jak i zawodowym.

– Uzyskanie równowagi jest możliwe wtedy, gdy pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby. Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT – tłumaczy Zespół Prasowy Dowództwa WOT.

Wojska Obrony Terytorialnej dążą do utrzymywania stałej relacji ze środowiskiem pracodawców, aby wypracować system motywacji i korzyści dla obu stron. Rozwija w tym celu projekt, obejmujący informowanie i wsparcie merytoryczne z zakresu pełnienia terytorialnej służby wojskowej skierowany dla pracodawców żołnierzy OT.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do pracodawców zatrudniających żołnierzy, pełniących terytorialną służbę wojskową. Na celu ma wyłonienie oraz wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą, poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym.

Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników, pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju.

Zgłoś pracodawcę!

W trakcie konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” wyłonieni zostaną pracodawcy na szczeblu wojewódzkim, w ramach czterech kategorii konkursowych:

  • mikro przedsiębiorstwa – do 10 zatrudnionych osób;
  • małe przedsiębiorstwa – zatrudniające poniżej 50 osób;
  • średnie przedsiębiorstwa – zatrudniające powyżej 50 osób;
  • podmioty publiczne (z wyłączeniem przedsiębiorstw).

Konkurs prowadzony jest w 15 województwach, co oznacza 60 laureatów. Spośród laureatów szczebla wojewódzkiego wyłonionych zostanie 4 zwycięzców konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” na szczeblu centralnym, prowadzonym w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Komisja wyznaczona z Dowództwa wyłoni i wyróżni pracodawców, którzy zatrudniając żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, wdrażają rozwiązania ułatwiające łączenie służby z pracą, dostrzegają korzyści płynące z zatrudniania w swojej firmie żołnierzy OT, rozumieją znaczenie terytorialnej służby wojskowej w wymiarze nie tylko obronnym i społecznym, ale i biznesowym oraz dostrzegają w zatrudnianiu żołnierzy OT potencjał kompetencji – „umiejętności podwójnego zastosowania” cennych zarówno na rynku pracy jak i w życiu osobistym.

Zgłoszenia do konkursu w terminie do 30 czerwca br. składają do swoich brygad nie tylko żołnierze OT. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają żołnierzy OT i cenią tę ideę mogą także samodzielnie zgłosić swoją firmę. Informacje na temat konkursu, regulamin oraz wnioski do zgłaszania kandydatów, dostępne są na stronie: wojsko-polskie.pl. Zamieszczone są tam również formularze z podziałem na poszczególne województwa do wypełnienia przez Zgłaszających.

W pierwszej edycji tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” został przyznany Panu Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Wyróżnionych też zostało trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJagiełło odchodzi z PKO BP. „Umowa Kaczyńskiego i Ziobry?”
Następny artykułPKN Orlen planuje analizę rynku w zakresie zakupu i logistyki produktów pozapaliwowych w sprzedaży on-line