Hubert Hurkacz (19. ATP) po raz trzeci w karierze grał w Rzymie. Przed rokiem Polak wygrał z Danielem Evansem i Andriejem Rublowem, a w trzeciej rundzie przegrał w trzech setach z Diego Sebastianem Schwartzmanem. Natomiast Lorenzo Musetti to jeden z najciekawszych zawodników młodego pokolenia.

“Hurkacz twardo stąpa po ziemi. O jego głowę jestem spokojny”

Tą akcją można się zachwycać bez końca. Oficjalny serwis WTA docenił klasę Igi Świątek [WIDEO]

Polak przegrał z kontuzją

19-letni Włoch zajmuje 82. miejsce w rankingu ATP. Na kortach ziemnych miał dotychczas bilans 63-38 (63 proc.). Przed rokiem Musetti w Rzymie przeszedł kwalifikacje, a potem pokonał m.in. Stana Wawrinkę i Keia Nishikoriego.

Pierwszy set stał na wysokim poziomie. Obaj zawodnicy mieli w nim po trzynaście winnerów. Hurkacz popełnił tylko sześć, a rywal dwa błędy serwisowe. Polak bardzo dobrze radził sobie przy siatce, zwłaszcza zagrywając z bekhendowego woleja. Kluczowe dla losów pierwszej partii była jej końcówka. Do stanu 5:4 dla Musettiego żaden z tenisistów nie przełamał rywala. W dziesiątym gemie Polak stracił podanie do 15.

Od początku drugiej partii widać było, że Hurkacz jest niewyraźny. Nie biegał do wszystkich piłek, grał niedokładnie i dążył, by jak najszybciej kończyć akcje. Szybko przełamał go Włoch, który od stanu 4:4 w pierwszym secie, wygrał cztery gemy z rzędu. W trzecim gemie drugiej partii, przy prowadzeniu Musettiego 40:0, Polak zdecydował się poddać mecz. Nie wiadomo jeszcze, czy przyczyną była kontuzja, czy coś innego.

Ostatni raz Hurkacz poddał mecz w listopadzie 2018 roku. Wtedy skreczował w meczu II rundy Challengera w Niemczech z Czechem Lukasem Rosolem przy stanie 2:5 w pierwszym secie.

Nie wiadomo zatem, czy Hurkacz przystąpi w Rzymie do rywalizacji deblowej. W środę w parze z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime miał zmierzyć się z duetem z Australii: Max Purcell/Luke Saville.

To trzeci z rzędu turniej na kortach ziemnych, z którego Hurkacz bardzo szybko odpadł. Najpierw w II rundzie w Monte Carlo wyeliminował go Brytyjczyk Daniel Evans, a potem Polak przegrał już w pierwszym meczu w Madrycie z Australijczykiem Johnem Millmanem i teraz z Musettim.

Hubert Hurkacz podczas turnieju w MiamiHurkacz skreczował w Rzymie na początku drugiego seta[ZAPIS RELACJI]

Włoch w II rundzie zmierzy się z Amerykaninem Reillym Opelką (47. ATP).