A A+ A++

W muzeum warto obejrzeć wystawy stałe, odświeżone dzięki przeprowadzonym niedawno zabiegom konserwatorsko-porządkowym, a także wzbogacone o nowe eksponaty, jak np. wystawa „Łomża. Wędrówka przez wieki”. Ponadto w salach oświatowych Muzeum prezentowana jest ekspozycja czasowa ilustracji książkowych do „Bajki o krasnoludkach i o sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, powstałych w czasie Ogólnopolskich Warsztatów Ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury (2009) oraz do baśni Hansa Christiana Andersena wykonanych w czasie pleneru w Krasnobrodzie (2005). Autorka projektu i kuratorka realizacji – Grażyna Szpyra – wybrała na wystawę prace samych mistrzów. Ze względu na konieczność przestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, w Muzeum może przebywać jednocześnie 20 zwiedzających. W czasie zwiedzania należy zakrywać nos i usta maseczką, dezynfekować dłonie i zachować dystans oraz podporządkować się poleceniom pracowników obsługi Muzeum.

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza, natomiast, na wystawę „Wspólny mianownik”. Bierze w niej udział pięć artystek: Bernadetta Benedysiuk, Justyna Gołaszewska, Magdalena Kosek i Aneta Kosek-Buerger (Tola), Natalia Tułowiecka oraz jeden artysta – Hubert Dolinkiewicz. Prezentacja obejmuje rysunki, grafiki oraz instalacje. Uczestników łączy Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Pisze o nim we wstępie do katalogu wystawy jej pomysłodawczyni i koordynatorka, a jednocześnie uczestniczka – Natalia Tułowiecka: „Jako absolwenci Plastyka zdobyliśmy wykształcenie artystyczne na różnych kierunkach (rzeźba, malarstwo, grafika, intermedia) i teraz mamy sposobność przedstawić autorskie, zrealizowane projekty, zaprezentować swoje umiejętności warsztatowe, zabrać głos na tematy dla nas istotne oraz wyrazić swoje uczucia. Wspólnym mianownikiem jest budynek szkoły, kadra nauczycielska, otoczenie, miasto, wrażliwość, pokolenie… Spotkaliśmy się po latach aby przypomnieć się Łomży. W łomżyńskiej galerii stawialiśmy pierwsze kroki w bezpośrednim odbieraniu sztuki. Tutaj poddawaliśmy, mniej lub bardziej krytycznej, ocenie dzieła znanych i nieznanych nam postaci ze świata sztuki, również naszych nauczycieli. Liczymy na subiektywny odbiór oraz na chwilę refleksji – na odnalezienie wspólnego mianownika pomiędzy autorem a odbiorcą”.

Ze względu na obowiązek przestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, ekspozycja będzie udostępniona bez oficjalnego otwarcia. W salach wystawowych galerii może przebywać jednocześnie 6 zwiedzających. W czasie zwiedzania należy zakrywać nos i usta maseczką, dezynfekować dłonie i zachować dystans oraz przestrzegać zaleceń pracowników galerii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrocław honoruje Strajk Kobiet. ZChR protestuje
Następny artykułNiesamowita bramka w hicie Ligue 1! “Powinna być pokazywana w Luwrze” [WIDEO]