Złoto zapewniło już sobie Zagłębie Lubin, ale wydaje się, że walka o drugą pozycję będzie trwała do ostatniej serii spotkań. Przed meczem prezes ekipy z Lublina Bogusław Trojan mówił, że jego zespół szykuje się na twardy bój, i liczył, że praca, jaką wykonują zawodniczki, przyniesie wreszcie efekty. Trzeba powiedzieć, że po części to się sprawdziło, bo MKS Perła wygrał, ale do stylu tego zwycięstwa można mieć zastrzeżenia, bo lublinianki praktycznie roztrwoniły siedmiobramową przewagę, jaką osiągnęły w 43. minucie gry.

Wprawdzie początek meczu był wyrównany, ale z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga gospodyń. Dobrze funkcjonowała obrona, a w ataku skutecznie grała Aleksandra Rosiak. W 28. minucie, po kolejnym trafieniu tej zawodniczki, MKS Perła prowadził 13:7. Pod koniec pierwszej połowy KPR zdołał nieco zniwelować straty i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 13:9.

Dramatyczna końcówka, ale MKS Perła Lublin nie pozwolił się dogonić

Po zmianie stron ten dystans jeszcze wzrósł. W 43. minucie, po trafieniu Andrijany Tatar, na tablicy wyników widniał rezultat 20:13. Chwilę później stanął boiskowy zegar, co spowodowało przerwę w grze. Nie udało się go już doprowadzić do porządku i do końca spotkania czas był mierzony ręcznie. Od tego momentu w szeregach gospodyń jakby coś się zacięło. Skrzętnie wykorzystał to zespół z Kobierzyc, który zaczął odrabiać dystans. Skutecznie rzucała Natalia Janas, którą dzielnie wspierała Kinga Jakubowska, i po dwóch wykorzystanych przez tą drugą rzutach karnych przewaga lublinianek stopniała do jednego gola (27:26). Więcej bramek już w tym meczu nie padło i takim rezultatem ta potyczka się zakończyła.

W następnej kolejce drużyna lubelska zmierzy się 12 maja w Elblągu ze Startem.