Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego już w 4. minucie, a potem poprawił atomowym uderzeniem na 2:0 w newralgicznym momencie meczu, na kilka minut przed przerwą.

Lens liczyło, że jakoś dojedzie do gwizdka, by solidnie przegrupować się w szatni – w 35. minucie z czerwoną kartką wyleciał z boiska Michelin. Ale wtedy Yilmaz zrobił to:

2:0 do przerwy, przewaga jednego gracza – zostało już tylko dowieźć to do końca. Na 3:0 trafił David. Lille ma więc nadal wszystko we własnych nogach – musi tylko wygrać u siebie z Saint-Etienne, a na koniec wywieźć trzy punkty z meczu przeciw Angers. Jeśli tego dokona – nawet komplet zwycięstw PSG, wcale nie taki oczywisty, niczego paryżanom nie da.

Nie Marsylia, nie Monaco, nie Lyon, a niepozorne Lille trzyma nóż na gardle francuskiej potęgi. Do mistrzostwa zostały dwa kroki, po 90 minut każdy.

A szerzej o tym sezonie Lille możecie przeczytać np. TUTAJ.