A A+ A++

Pierwszy kwartał okazał się gorszy dla przewoźników samochodowych niż w poprzednich dwóch latach.

W ostatnim tygodniu kwietnia, natężenie ruchu samochodów ciężarowych było o 12 proc. większe niż średnie natężenie kwietnia 2019 roku i o 31 proc. większe w stosunku do kwietnia 2020 roku, wynika z danych GDDKiA.

Czytaj więcej w: Rekordowe inwestycje w samochodowe floty

Generalna Dyrekcja oblicza, że porównując średnie natężania ruchu w kwietniu, w tym roku jest ono wyższe o 8 proc. w stosunku do 2019 roku i o 27 proc. w stosunku do 2020 roku. Jednocześnie GDDKiA wskazuje, że w stosunku do tegorocznego marca, ruch ciężarowy był o 6 proc. mniejszy.

Czytaj więcej w: Koncerny inwestują w ciemno w wodór

W tym samym okresie ruch samochodów osobowych był o 14 proc. mniejszy niż w 2019 roku, ale o 63 proc. większy niż w ub.r.

Z danych GUS wynika, że w marcu samochody ciężarowe przewiozły 24,7 mln ton, o 1,2 proc. więcej niż w 2019 roku i o 3,9 proc. więcej niż w 2020 roku.

Czytaj więcej w: Drobnicowy boom w Europie Środkowo-Wschodniej

Chociaż w kolejnych miesiącach br. przewozy rosną, to jednak w pierwszym kwartale przewozy sięgnęły 62,5 mln ton i były o 10,2 proc. mniejsze niż w 2019 roku oraz o 9,8 mniejsze niż w 2020 roku.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”
[Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCeny ropy w USA wyższe, a zapasy surowca najniżej od końca lutego 2021
Następny artykuł“M-ką” pojedziemy do Katowic. Ruszają linie metropolitalne