A A+ A++

Podczas środowej konferencji prasowej w ramach kampanii wyborczej Ewa Leniart zajęła się problemem zdrowia psychicznego mieszkańców Rzeszowa w czasie pandemii.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Ewa Leniart o wsparciu psychologicznym

Podkreśliła, że rozmawiała z mieszkańcami miasta na ten temat. – Z rozmów jasno wypływa postulat, aby w większym zakresie ułatwić mieszkańcom dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej w naszym mieście – mówiła.

Podkreśliła, że chce wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i że już zasięgnęła opinii fachowców. – Wynika z nich jednoznacznie, że sytuacja epidemiczna sprawiła, że dzieci i młodzież, ale także osoby starsze wymagają wsparcia psychologicznego – mówiła.

– Potrzebne jest stworzenie poradni zdrowia psychicznego, która mogłaby zafunkcjonować przy Szpitalu Miejskim – mówiła Ewa Leniart. Kolejnym krokiem byłoby uruchomienie telefonu interwencyjnego, na który będzie można zadzwonić i skonsultować się, gdzie pomoc psychologiczną można otrzymać.

Ewa Leniart mówiła tylko o potrzebie stworzenia takiej poradni, ale nie zdradziła, czy i jak planuje to zrobić. Jako kandydatka na prezydenta Rzeszowa popierana przez PiS, Ewa Leniart widzi konieczność poprawy opieki psychologicznej, ale jako wojewoda dotychczas nie występowała z podobnymi inicjatywami mimo alarmujących sygnałów i danych o fatalnym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce, który jeszcze pogłębił się podczas rządów Zjednoczonej Prawicy.

Za mało świetlic socjoterapeutycznych 

Ewa Leniart mówiła także: – Widzę potrzebę skierowania zainteresowania wobec osób pochodzących z tzw. trudnych rodzin, gdzie wsparcie psychologiczne jest potrzebne. Na terenie Rzeszowa funkcjonują świetlice socjoterapeutyczne, ale jest ich zbyt mało. Zatem byłaby potrzeba stworzenia takiej świetlicy, która zwiększyła by potencjał miasta w tym zakresie.

Zauważyła, że także potrzebę edukacji psychologicznej realizowanej w sposób zinstytucjonalizowany. – Przeżycia epidemicznie spowodowały znaczne wyizolowanie młodych ludzi, a Rzeszów to miasto studentów, młodych ludzi – uzasadniała i dodawała: – Stworzenie mechanizmów łatwego dostępu do opieki psychologicznej daje szansę, by szybko ze skutkami pandemii sobie poradzić.

Psychologowie popierają inicjatywę

Inicjatywę, skądinąd słuszną, poparli zaproszeni na konferencję psychologowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożegnanie absolwentów ZS w Suchowoli
Następny artykułKUNÓW: Ulica Szkolna do remontu