A A+ A++

Rozpoczyna się stopniowe luzowanie obostrzeń pandemicznych. To oznacza, że ten sezon wakacyjny może być bardziej udany, niż ubiegły. Miłośnicy sportów wodnych mogą już teraz cieszyć się z wypraw, mając pewność, że na Mazurach, nad morzem oraz nad Zalewem Zegrzyńskim będą mogli korzystać z nadbrzeżnych stacji paliw ORLEN.

Już od długiego weekendu majowego motorowodniacy i żeglarze mogą korzystać z nadbrzeżnych stacji paliw ORLEN. Czynne będą do września 2021 r. Obecnie można skorzystać z sześciu stacji:

  • Piękna Góra, Przystań SAILOR, stacja czynna w godz. 9-21
  • Sztynort, T.I.G.A. Marina, stacja czynna w godz. 9-21
  • Węgorzewo, Ośrodek ZHP „Mamry”, stacja czynna w godz. 9-21
  • Mikołajki, Wioska Żeglarska, stacja czynna w godz. 9-21
  • Nieporęt, Wojska Polskiego, stacja czynna w godz. 8-20
  • Puck, Lipowa, stacja czynna w godz. 9-18.

– Uruchomienie stacji w Giżycku, ze względu na trwającą modernizację nabrzeża, planowane jest na drugą połowę czerwca tego sezonu. Tymczasowo jej funkcję przejmie obiekt w Pięknej Górze, który zlokalizowany jest zaledwie ok. 4 km dalej (kanałem Giżyckim i następnie jeziorem Kisajno) – informuje biuro prasowe PKN ORLEN.

Na stacjach wodnych, podobnie jak na standardowych stacjach paliw, poza produktami paliwowymi, takimi jak olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95, można też zakupić artykuły spożywcze i przemysłowe. Płatności można dokonać za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej ORLEN Pay. Za wszystkie zakupy klienci mogą otrzymać punkty VITAY.

Jest to niewątpliwe udogodnienie dla motorowodniaków i żeglarzy, którzy nie muszą dzięki temu uzupełniać paliwa za pomocą kanistrów.

– Stacje wodne zostały zaprojektowane i wybudowane z troską o ochronę środowiska naturalnego i są całkowicie bezpieczne dla gruntów i wód. Stacje posiadają dwupłaszczowe zbiorniki, 24-godzinny system zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków. Dodatkowym zabezpieczeniem jest osłona modułu zbiornika w postaci bezodpływowej betonowej tacy, która zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu – wyjaśnia biuro prasowe ORLENU.

Dla zabezpieczenia paliwa przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania stosuje się przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne, przeznaczone do zatrzymania nawodnych rozlewów paliwa lub olejów. Podczas tankowania działa także hermetyczny system odsysania par, który zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacje w samochodzie – 3 sposoby, by uniknąć hotelu
Następny artykułNadal niespokojnie na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu