Villarreal CF pokonał 2-1 Arsenal Londyn w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Hiszpański zespół w trwającej edycji nadal szczyci się mianem niepokonanego. Awans do finału pozostaje jednak kwestią otwartą.

Liga Europy
2021-04-29 21:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias

Zobacz zapis relacji live z meczu Villarreal CF – Arsenal Londyn

Na szlaku do Gdańska piłkarze Villarreal nie zwalniają tempa. W pucharowej fazie Ligi Europy nie uznają również kompromisów. Wygrali wszystkie siedem z dotychczasowych potyczek po wyjściu z grupy. Bilans bramek: 13-3.

Manu Trigueros – najpierw agresor, teraz snajper

Pierwszy cios gospodarze zadali już w 5. minucie. W polu karnym londyńczyków piłka przypadkowo trafiła pod nogi Manu Triguerosa, a ten huknął bez zastanowienia po ziemi i było 1-0!

W miniony weekend ten sam zawodnik był odsądzany od czci i wiary, gdy w ligowej potyczce z Barceloną brutalnie zaatakował Lionela Messiego i po chwili opuścił murawę z czerwoną kartką. Teraz krótko po pierwszym gwizdku zapracował na zasłużony aplauz.

Wybrańcy Unaia Emery’ego podwyższyli prowadzenie jeszcze przed upływem półgodziny gry. Po centrze z rzutu rożnego futbolówkę strącił głową Gerard Moreno, a z najbliższej odległości wepchnął ją do siatki Raul Albiol.

Wydawało się, że Arsenal zdobędzie kontaktową bramkę, gdy w 34. minucie arbiter podyktował rzut karny za rzekomy faul na Nicolasie Pepe. Po analizie VAR odwołał jednak decyzję. Powtórki pokazały, że zawodnik “The Gunners” zagrywał wcześniej ręką.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po zmianie stron goście ruszyli z impetem do odrabiania strat, ale po niespełna kwadransie skrzydła podciął im… Dani Ceballos. Za kolejny faul zobaczył drugą żółta kartkę i musiał opuścić boisko.

Grający z przewagą zawodnika Villarreal poczuł się w poczynaniach ofensywnych swobodniej. Przed utratą następnych bramek uratował londyńczyków świetnie dysponowany Bernd Leno. W znakomitym stylu obronił uderzenia Samuela Chukwueze i Moreno.

Nicolas Pepe daje nadzieję

Kiedy zanosiło się na nokaut, niespodziewanie do siatki trafił Arsenal. Po przewinieniu w “szesnastce” Triguerosa sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Pepe i okazał się niezawodnym egzekutorem.

W 80. minucie siły na placu gry zostały wyrównane. Po dwóch żółtych kartkach wykluczony z gry został Etienne Copoue. A chwilę potem opiekun “Kanonierów”, Mikel Arteta, wpuścił na murawę drugiego napastnika. Był nim Pierre-Emerick Aubameyang.

Gospodarze modelowo przegrupowali szyki w defensywie i nie pozwolili zrobić już sobie krzywdy. Stracony przez nich gol oznacza jednak, że kwestia awansu do finału – rozegrany zostanie 26 maja w Gdańsku – pozostaje otwarta.

Villarreal CF – Arsenal Londyn 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Trigueros (5.), 2-0 Albiol (29.), 2-1 Pepe (73. karny)