“Główny Inspektor Sanitarny, ze względu na sytuację epidemiczną, wydał opinię wskazującą na zasadność przesunięcia daty wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach. PKW nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z tym premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller, który jest również posłem z tego regionu.
Razem z wyborami w Ustce i gminie Wejherowo przesunięto terminy wyborów w kilkunastu innych samorządach m.in. na prezydenta Rzeszowa.
W przypadku Ustki to już piąty planowany termin wyborów w tym roku. Pierwotnie miały się odbyć 17 stycznia, ale przed świętami Bożego Narodzenia przesunięto je na 24 stycznia, z tego powodu, że wcześniej rząd do 17 stycznia ustanowił tzw. kwarantannę narodową. Potem premier wydał kolejne rozporządzenie, w którym przesunął wybory w Ustce na 11 kwietnia, a następnie kolejne z datą 9 maja.
Sześciu kandydatów na burmistrza Ustki
Przedterminowe wybory burmistrza Ustki ogłoszono z powodu śmierci dotychczasowego burmistrza Jacka Graczyka. Ceniony przez mieszkańców burmistrz zmarł niespodziewanie 21 października ub. roku w wieku 67 lat.
Od tamtej pory gminą kieruje powołany na komisarza, dotychczasowy zastępca burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź-Sproketowski.
W wyborach na burmistrza Ustki startuje aż sześcioro kandydatów: Andrzej Kuczun – 51-letni urzędnik w usteckim ratuszu; Grzegorz Malinowski – 39-letni nauczyciel wychowania fizycznego; Jacek Maniszewski – przedsiębiorca i przewodniczący Rady Miasta w Ustce; Krzysztof Nałęcz – historyk i dziennikarz, przez ostatnie 14 lat redaktor naczelny “Głosu Pomorza”, popularnej gazety Środkowego Pomorza; Adriana Cerkowska-Markiewicz – radna PO w usteckiej radzie miasta; Piotr Wszółkowski – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu w usteckim ratuszu, także związany z PO.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS