Już od 1 maja pracownicy tarnobrzeskiej wodociągowej spółki miejskiej rozpoczną monitorowanie populacji komarów w naszym mieście.
W tym roku, decyzją tarnobrzeskiego magistratu, za odkomarzanie w Tarnobrzegu odpowiadać będą tarnobrzeskie wodociągi. Pracownicy spółki miejskiej sami decydować będą o częstotliwości oprysków.
– Pełna odpowiedzialność za odkomarzanie leży w tym roku po stronie Wodociągów Miejskich. Pracownicy Wodociągów mają za zadanie wyposażyć się w sprzęt, następnie do nich należeć będzie decyzja dotycząca terminu rozpoczęcia oprysków i jego częstotliwości – mówi Piotr Pawlik naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Tarnobrzega.
– Zakres ingerencji urzędu w pracę tarnobrzeskich wodociągów i w ich decyzyjność, zostanie wypracowana wraz z czasem. Na ten moment komarów nie ma na tyle, by akcję rozpoczynać wcześniej – dodaje naczelnik.
W regulaminie sporządzonym przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM w Tarnobrzegu, znalazł się środek dopuszczony do użytkowania przez przepisy sanitarne, bez narzucania konkretnego oprysku. – Tych środków używanych jest kilkanaście na rynku, natomiast my nie chcemy nic narzucać. Przekazaliśmy listę środków, która była wykorzystywana w latach poprzednich – mówi P. Pawlik.
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zaznacza, że środki przeciw komarom nie mogą być rozpylane częściej niż jest to możliwe, idąc za sugestią mieszkańców, ze względu na negatywny wpływ na populację pszczół. – Kiedy to my akcję prowadziliśmy akcję, istniał zapis dotyczący zwracania uwagi na pszczoły i ich okresy przemieszczania się, czyli wieczorami. Wyłączone z oprysku były również pasieki – informuje pracownik magistratu.
Podobnie jak i w tamtym roku, na opryski Urząd Miasta w Tarnobrzegu przeznaczył kwotę 100 tys. zł.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS