A A+ A++
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego poczuła się urażona naszym artykułem opisującym problemy wolontariuszy, którzy usiłują pomagać kotom wolno żyjącym mieszkającym na terenie stacji pogotowia. WSPR zarzuca nam, że opublikowaliśmy nieprawdziwe informacje naruszające dobre imię instytucji i przesłała nam dokument zatytułowany “Skarga”, a który ma obszerniej przedstawić jej stanowisko w tej sprawie.

Podkreślmy, że stacja była proszona o komentarz do sprawy, a odpowiedź, której udzieliła, została opublikowana w artykule w całości i bez zmian.

Niemniej, ponieważ staramy się zawsze wychodzić naprzeciw naszym Użytkownikom – prezentujemy w całości, tak jak poprzednio, wypowiedź Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Artykuł, do którego się odnosi, znajduje się tutaj.

Poniżej pełna treść wiadomości, którą przesłał nam Robert Judek, Rzecznik Prasowy WSPR w Poznaniu (pisownia oryginalna):
“Szanowni Państwo, w nawiązaniu do publikacji na stronie internetowej www.tenpoznan.pl w dniu 19 kwietnia 2021 roku artykułu pod tytułem „Wojna pogotowia z… kotami” autora Pani Lilli Ładnej informujemy, że w imieniu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu złożyliśmy skargę do Rady Etyki Mediów. W naszej ocenie artykuł zawiera nieprawdziwe informacje mające na celu naruszenie dobrego imienia instytucji poprzez rozpowszechnianie wiadomości określonej treści, która stanowi zarzut pod adresem poznańskiego pogotowia znęcania się nad zwierzętami. Pani redaktor w swoim artykule zawarła fragmenty korespondencji pomiędzy WSPR w Poznaniu a stroną sporu sugerujące, że instytucja działa niezgodnie z prawem cyt. „Wychodzi więc na to, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu wraz z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego wielokrotnie złamały prawo – a przecież są to jednostki, które z racji działalności powinny być bardziej wyczulone na ochronę życia.”. W tym konkretnym przypadku Pani redaktor opisuje fakty, które można ocenić z punktu widzenia prawdy lub fałszu, niestety wbrew etyce dziennikarskiej (dążenie do prawdy, bezstronność i uczciwość) rozpowszechnia fałszywe informacje naruszając dobra osobiste instytucji. Brak informacji w odpowiedzi e-mail z dnia 8 kwietnia 2021 roku, co do możliwości pozostawienia karmy nie może stanowić podstawy do samodzielnej interpretacji jej braku i zakładać, że takiej możliwości nie ma. Tym bardziej, że wola współpracy w tym zakresie została wyrażona już w lutym br.

Faktem jest, że został wprowadzony całkowity zakaz poruszania się osób nieupoważnionych oraz nie będących pracownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Teren obiektu jest bazą główną poznańskiego pogotowia ratunkowego gdzie znajduje się obecnie największa pod kątem przeprowadzonych dezynfekcji baza dekontaminacji ambulansów nie tylko poznańskich ale i wszystkich zespołów ratownictwa medycznego i transportu wielkopolski. Na terenie funkcjonuje tlenownia, apteka, magazyny, magazyny tymczasowe oraz warsztaty. Zostały wyznaczone ciągi komunikacyjne i strefy skażone co było przyczyną wydania przez dyrekcję zakazu przebywania na terenie osób nieupoważnionych. Ponadto nie wyobrażamy sobie sytuacji w której schronienie oraz pożywienie dla kotów ustawione jest w strefie skażonej i niebezpiecznej. Jednocześnie podkreślamy, że dyrekcja jest upoważniona do wydania zakazu karmienia poza miejscami do tego wyznaczonymi. Takie miejsca zostały wyznaczone na terenie WSPR w Poznaniu co potwierdza fakt ustawienia odpowiednich budek w tych miejscach.

Jednocześnie w korespondencji z dnia z dnia 4 lutego 2021 roku wyraźnie zaznaczyliśmy, że w związku z wprowadzonym zakazem zapewniamy współpracę w ramach zapewnienia godnych warunków kotów bytujących na terenie instytucji w tym również zadbanie o dostęp do schronienia, wody, pożywienia. Podkreślamy, że nie zakazujemy i nigdy nie zakazaliśmy dokarmiania kotów bytujących na terenie WSPR w Poznaniu w miejscach do tego wyznaczonych. Ustawiliśmy profesjonalną budkę (otrzymaną od osób karmiących koty) gwarantującą schronienie, zapewniamy dostęp do wody i pożywienia. Informowaliśmy, że karmę można zostawić w portierni budynku administracji przy ul. Rycerskiej 10, mimo takiej możliwości od lutego nie otrzymaliśmy informacji o pozostawieniu jedzenia dla kotów.

Największym problemem nie są koty, zapewnienie im odpowiednich warunków a osoby, które bagatelizują zagrożenie epidemiologiczne i chcą przebywać na terenie zamkniętym WSPR w Poznaniu w związku z dokarmianiem kotów.

W związku z powyższym wypowiedzi, które naraziły WSPR w Poznaniu na utratę zaufania potrzebnego do właściwego jej funkcjonowania w zakresie jego zadań stanowią podstawę do wezwania do opublikowania na stronie www.tenpoznan.pl oraz prowadzonym funpage Facebook przeprosin oraz sprostowania nieścisłej i nieprawdziwej informacji.”

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy po 20 latach od powstania, seria 8000 macierzy HPE 3PAR powinna udać się na zasłużoną emeryturę ?
Następny artykułNiedzielski: Od 4 maja wycofujemy ograniczenia zabiegów planowych