A A+ A++

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Płocku jest możliwe dzięki zaangażowaniu miasta oraz marszałka województwa mazowieckiego. Będzie to drugi taki ośrodek w Polsce. Projekt ma ogromne znaczenie dla osób niepełnosprawnych, znajdą tu bowiem zatrudnienie. ZAZ w Płocku będzie uruchomiony jesienią tego roku.

– Osoby z niepełnosprawnością będą mogły dzięki naszemu Zakładowi znaleźć swoje miejsce na rynku pracy – podkreślał wagę tego projektu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej. – To będzie drugi taki ośrodek w Polsce, gdzie osoby kończące szkołę znajdą pracę. Będą mogły zarobić na swoje utrzymanie i usamodzielnić się w życiu – mówił prezydent.

Młodzież kończąca placówki szkolnictwa specjalnego ma duże trudności na rynku pracy – pracodawcy nadal niechętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne bez doświadczenia zawodowego. Zapewnienie im pracy umożliwi ich rozwój, pozyskanie nowych umiejętności i kwalifikacji potrzebnych zarówno w życiu zawodowym, jak i na co dzień. Dla osób z niepełnosprawnością podjęcie zatrudnienia jest formą rehabilitacji społecznej, uczy samodzielności i podnosi poczucie własnej wartości.

Zakład powstanie w oparciu o Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 przy ul. Lasockiego. Funkcjonowanie rozpocznie w październiku tego roku jako zakład budżetowy. Początkowo będzie zatrudniał 16 jego absolwentów przy pracach ogrodniczych oraz sprzątaniu na terenie Ośrodka i innych miejskich instytucji, ale też w podmiotach komercyjnych. Ponadto zajmą się obsługą groty solnej i komory hiperbarycznej.

Utworzenie Zakładu w 35 proc. sfinansuje miasto Płock, 65 proc. to dotacja PEFRON, pozyskana za pośrednictwem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Źródło i fot: UMP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrefa zamieszkania strefą fikcji? Podobny problem może pojawić się na wielu osiedlach bez parkingów
Następny artykułPrezydent: do 2040 r. Polska zmniejszy udział węgla w systemie energetycznym z 70 do nawet 11 proc.