A A+ A++

wosp 01Współpraca przy robieniu dobra przez trzeci sektor i rynek komercyjny to najlepsze podsumowanie projektu eSkarbonek i iWolontariusza tworzonego przez Mastercard i WOŚP. Właśnie dzięki tym narzędziom ponad 22 000 osób założyło eSkarbonkę i kwestowało podczas finałowych aktywności.

21 kwietnia, pierwszego dnia III kongresu MIT Sloan Management Review Polska Mastercard razem z Fundacją WOŚP odebrali nagrodę przyznaną przez ICAN Institute, które doceniło rozwiązania, jakimi są eSkarbonki, czyli wirtualne puszki wolontariuszy oraz portal iWolontariusz, który umożliwia kandydatom na wolontariuszy zarejestrować się w bazie Sztabów WOŚP.

wosp 02 Wyjątkowe narzędzie docenione
Tegoroczna zbiórka za pomocą eSkarbonek cieszyła się dużą popularnością, co pokazuje ogromną wartość tego projektu. Właśnie z eSkarbonek, czyli formy elektronicznych datków skorzystano 319 161 razy, dzięki czemu 17 840 497 zł wpłynęło na konto 29. Finału WOŚP. To 29 razy większa kwota niż rok temu.
22 210 osób, instytucji i firm zdecydowało się na właśnie tę formę kwesty, udostępniając specjalny link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Taki sposób kwestowania pozwolił poszerzyć grono darczyńców, którzy usłyszeli o akcji i przyłączyli się do niej z dowolnego miejsca na świecie.
Nowością były eSkarbonki, zakładane przez firmy z segmentu MŚP, które mogły w ten sposób prowadzić zbiórkę wśród swoich pracowników, klientów czy partnerów biznesowych bez konieczności rejestrowania Sztabu.
„eSkarbonka to sukces nie tylko dlatego, że odpowiedziała na realne potrzeby – wolontariuszy, którzy chcieli mimo pandemii zbierać pieniądze, ale też darczyńców, którzy nie wychodząc z domu, mogli nas wesprzeć. Innowacją jest też, że eSkarbonka nie została stworzona przez Mastercard dla WOŚP, ani przez WOŚP za pieniądze Mastercard, jak to się często zdarza, ale jako wspólny projekt i za ten styl pracy bardzo dziękujemy Mastercard, Jerzemu Hołubowi i całemu jego zespołowi” mówi – Anna Orzech, Dyrektorka komunikacji WOŚP.

wosp 03 O konkursie
Konkurs Mistrz Innowacyjnej Transformacji, organizowany jest przez ICAN Institute. ICAN Institute to wydawca „MIT Sloan Management Review Polska” – jedynej europejskiej edycji prestiżowego magazynu łączącego perspektywę technologiczną i biznesową, który wspiera polskie firmy i przekazuje najwyższej jakości wiedzę oraz narzędzia liderom, którym zależy na dynamicznym rozwoju swoich firm. Właśnie dlatego, w ramach konkursu Mistrz Innowacyjnej Transformacji portal wyróżnia najlepszych liderów cyfrowej transformacji w Polsce.

 *  *  *

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1 313 000 000 złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia 2021 roku. Cel Finału wspierać można było dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek – wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka realizowana była również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyły wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbyły się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpoczęła się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i trwała nieprzerwanie 27 godzin. Kwota deklarowana 29. Finału wynosi 127 495 626 złotych, a oficjalne ogłoszenie wyniku Finału nastąpi 29 marca 2021.


Na podstawie informacji prasowej Fundacji WOŚP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułACA 122: Johnson vs. Poberezhets – wyniki walk
Następny artykułEnea i przedszkolaki w trosce o naturę