Stade de Reims uległ Olympique Marsylia 1-3 w 34. kolejce Ligue 1. W zespole gości całe spotkanie zaliczył Arkadiusz Milik. Dwukrotnie trafił do siatki, ale uznane zostało tylko jedno jego trafienie.

A. Milik 45′

Aż przez 38 minut zawodnicy obu drużyn nie byli w stanie oddać strzału w światło bramki. Ale wystarczyły dwa pierwsze celne uderzenia i raptem zrobiło się 1-1. Prowadzenie dał gospodarzom Mbuku, skutecznie uderzając głową po centrze z rzutu rożnego. Trzy minuty później wyrównał Payet – przymierzył bez przyjęcia z 10 metrów nie do obrony.

Arkadiusz Milik z piątą bramką w Ligue 1!

Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, do akcji wkroczył niewidoczny do tej pory Milik. Wpisał się na listę strzelców w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Świetnie wypatrzył go Payet, a Polak łatwo zwiódł obrońcę i wślizgiem wpakował piłkę z pola bramkowego do siatki!

Po zmianie stron piłkarze Reims rzucili się do odrabiania strat. Ciśnienia wyraźnie nie wytrzymał trener gości, Jorge Sampaoli. Nie minął kwadrans, a został ukarany żółtą kartką.

Większy cios spotkał jednak gospodarzy. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Faes. To oznaczało, że  Olympique będzie grał z przewagą jednego zawodnika przez blisko pół godziny.

Dmitri Payet bohaterem wieczoru

Chwilę wcześniej Dia znalazł się w sytuacji oko w oko z marsylskim bramkarzem i trafił w słupek. Wydawało się więc, że miejscowi przejmują kontrolę nad spotkaniem – ale tylko przez moment.

Gdy do końca spotkania pozostawało mniej niż 15 minut, na miano bohatera wieczoru zapracował ostatecznie Payet. Tym razem znalazł się niepilnowany na 12. metrze i mierzonym strzałem zmusił Rajkovicia do trzeciej tego dnia kapitulacji.

Kilka chwil później do siatki ponownie trafił Milik, ale arbiter tego gola nie uznał, odgwizdując ofsajd.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gospodarze aż do dzisiaj mogli się pochwalić serią dziewięciu meczów bez porażki. Piłkarze OM dobitnie udowodnili jednak, że nie zamierzają rezygnować z walki o europejskie puchary.

Stade de Reims – Olympique Marsylia 1-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Mbuku (38.), 1-1 Payet (41.), 1-2 Milik (45+2.), 1-3 Payet (76.)