Trzej kierowcy prowadzili samochody, mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Jeden wpadł dzięki interwencji obywatelskiej.
Policjanci z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę w gminie Brzeszcze. Na ulicy Łęckiej w Jawiszowicach dostrzegli jadącego slalomem fiata. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania.
Gdy przystąpili do kontroli, od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. 60-letni mieszkaniec gminy wydmuchał w alkosensor 1,8 promila alkoholu.
Kęccy mundurowi otrzymali zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112. Kobieta poinformowała o pijanym kierowcy peugeota, który odjechał z parkingu sklepowego w Witkowicach.
Patrol pojechał we wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli. Poszukiwanego peugeota policjanci znaleźli na jednej z posesji. Ustalili, że samochód prowadził 32-latek bez stałego miejsca zatrzymania. mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
„Ponadto okazało się, że Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w 2019 roku orzekł wobec niego zakaz kierowania do 2022 roku” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
O kolejnym pijanym kierowcy policjanci z oświęcimskiej drogówki dowiedzieli się również od operatora numeru alarmowego 112. Zgłoszenie dotyczyło jadącego w dziwny sposób ulicami Zaborza suzuki.
Funkcjonariusze w białych czapkach bardzo szybko zlokalizowali i zatrzymali samochód. Prowadził go 52-latek z Krakowa. Jego wynik, to 1,6 promila alkoholu.
Kolejny drogowy przestępca był trzeźwy, ale i tak nie powinien wsiadać za kierownicę. 43-latek z powiatu żywieckiego jechał przez Chełmek ulicą Oświęcimską. Wpadł na radar mundurowych z drogówki, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 13 km na godz.
Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jakiś czas temu ze względów zdrowotnych stracił prawo jazdy.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i konsekwencje finansowe.
Dwa lata za kratkami „Kodeks karny” przewiduje wobec osób, które prowadziły pojazd, nie posiadając stosownych uprawnień. Z kolei pięcioma latami więzienia zagrożone jest złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.
„Duże podziękowania za prawidłową reakcję, należą się zgłaszającym, którzy dbając o bezpieczeństwo, zareagowali i powiadomili operatorów numeru alarmowego 112. W ten sposób pomogli wyeliminować kolejnych nietrzeźwych kierowców stwarzających duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego” – zapewnia rzecznik prasowa oświęcimskiej komendy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS