Po emocjonującym spotkaniu piłkarze ręczni MKS-u pokonali Anilanę Łódź. W 18. kolejce grupy C I ligi wielunianie wygrali 22:21.

Było to bardzo zacięte starcie. Przez większość meczu na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze z Wielunia, choć należy odnotować, że w pierwszej połowie raz jedną bramkę „na plusie” miała Anilana. W drugiej odsłonie emkaesiacy zdołali odskoczyć na cztery trafienia, ale rywale potrafili wyrównać. Ostatecznie jednak to miejscowi zdobyli komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem MKS-u wybrano świetnie spisującego się między słupkami bramkarza Patryka Jędrzejewskiego. Warto podkreślić, że aż 10 bramek dla wieluńskiej drużyny zdobył Szymon Famulski.

My cały czas byliśmy stroną przeważającą, bo cały czas prowadziliśmy, można powiedzieć. To są derby województwa łódzkiego i naprawdę było trudno. Przygotowywaliśmy się na to, że od pierwszej do ostatniej minuty trzeba będzie zagrać skoncentrowanym, nieraz jeden błąd może zdecydować o tym, czy wygramy, czy przegramy. Na pewno mecz był wyrównany i było dużo walki, a mniej piękna. Ale w spotkaniach z zespołem porównywalnym personalnie do nas tak bywa. Najważniejsze, że wygraliśmy, z tego się cieszymy.

– komentował trener MKS-u, Grzegorz Garbacz. Wieluński zespół pozostał na 2. miejscu w tabeli. W swoim następnym meczu 8 maja zagra na wyjeździe z liderem, KPR-em Legionowo.

MKS: Jędrzejewski, Kolanek, Chuć, Kowalik, Węcek (3 bramki), Golański, Famulski 10, Cepielik 2, Hanas, Bednarek, Bożek 2, Królikowski 2, Galewski 3.