Decydująca bramka w tym meczu padła w 88. minucie. To wtedy Warta Poznań krótko rozegrała rzut wolny na własnej połowie, piłka trafiła najpierw do Łukasza Trałki, a później do Mateusza Czyżyckiego.

“Brzęczek będzie lepszym trenerem niż był. Cały czas to jest dobry trener klubowy”

23-latek popisał się indywidualną akcją i prostopadłym podaniem w pole karne Wisły Kraków. W nim znalazł się Mateusz Kuzimski, który sprytnym strzałem pokonał Mateusza Lisa. O zwycięstwie Warty zdecydowali zmiennicy, bo i Czyżycki, i Kuzimski na boisku pojawili się po przerwie. Pierwszy w 62. minucie zmienił Macieja Żurawskiego, a drugi 12 minut później wszedł za Jana Grzesika.

Jest wstępny kalendarz PŚ w skokach. FIS zrywa z tradycją z poprzednich lat

Warta Poznań kontynuuje serię meczów bez porażki. Zespół Piotra Tworka ostatni raz przegrał 13 marca, kiedy lepsza od Warty okazała się Legia Warszawa (2:3). Mecz z Wisłą był czwartym bez porażki. Wcześniej poznaniacy pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:0), Górnika Zabrze (2:1) i zremisowali ze Stalą Mielec (0:0).

Kolejna porażka Wisły Kraków

W zupełnie innej sytuacji znajduje się Wisła Kraków. Zespół Petera Hyballi doznał czwartej porażki w pięciu ostatnich meczach. Wcześniej Wisła przegrała z Lechią Gdańsk (0:2), Podbeskidziem (0:2) oraz Rakowem Częstochowa (1:2). Wyjątek stanowi zwycięstwo, jakie krakowianie odnieśli 21 marca ze Stalą Mielec (3:1).

Po 25 kolejkach Warta zajmuje 6. miejsce w tabeli z 36 punktami. Zespół Tworka traci już tylko dwa punkty do 4. miejsca, które może dać grę w europejskich pucharach. Stanie się tak, jeśli Raków Częstochowa zajmie miejsce na podium (na razie jest trzeci) i wygra w finale Pucharu Polski.

Bramka Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiw - Rostów (4:1)Grzegorz Krychowiak z ósmym golem w tym sezonie. Polak najlepszy na boisku [WIDEO]

Wisła Kraków zajmuje dopiero 12. miejsce z 28 punktami. We wtorek Warta podejmie Raków Częstochowa, a dzień później Wisła zagra w Lubinie z Zagłębiem.