A A+ A++

Polscy uczniowie będą mogli korzystać z pobytów studyjnych online zorganizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W związku z decyzją rządu o zamknięciu muzeów i placówek kulturalnych z powodu pandemii koronawirusa muzeum i miejsce pamięci Auschwitz jest niedostępne dla odwiedzających. Dyrekcja placówki, dostosowując się do obecnej sytuacji pandemicznej, postanowiła zorganizować zdalny program pobytów studyjnych.

„Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, od pracy, wypoczynku i podróży po edukację. Reagując na wyzwania, które stawiają przed nami obecne ograniczenia, postanowiliśmy dostosować nasz program pobytów studyjnych do formy online” – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Pomysł uzyskał aprobatę nauczycieli szkół oraz uczniów.

„W lutym zrealizowaliśmy pilotaż zdalnych pobytów studyjnych, w którym wzięły udział wybrane klasy szkolne z całej Polski. Te propozycje spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno nauczycieli, jak i uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, do których były skierowane” – dodał Andrzej Kacorzyk.

Program zdalny pobyt studyjnego składa się z prezentacji historycznego terenu byłego obozu koncentracyjnego oraz warsztatów, prowadzonych przez zespół MCEAH.

„Proponowane zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów z historią niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, zachęcenie ich do dyskusji o ważnych zagadnieniach związanych z tym tematem i przygotowanie ich do bardziej pogłębionego zwiedzania miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau w przyszłości. Przygotowane przez nas warsztaty podejmują nie tylko tematy historyczne, ale też odnoszą się do niezwykle ważnych zagadnień naszej moralnej odpowiedzialności za świat budowany właśnie na refleksji nad tragedią Auschwitz” – podkreślił Andrzej Kacorzyk.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać drogą mailową, pisząc na adres [email protected]

„Zdalne pobyty studyjne odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom i trwają cztery godziny lekcyjne. Dla grup, które już wcześniej miały możliwość zwiedzania muzeum Auschwitz-Birkenau, możliwa jest rezerwacja jednego z siedmiu warsztatów tematycznych”- poinformował Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy muzeum Auschwitz

Szczegóły dotyczące poszczególnych warsztatów można znaleźć na stronie internetowej miejsca pamięci.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe wzory elektronicznych informacji o cenach transferowych (TPR-P i TPR-C)
Następny artykułCzęstochowskie24: Masowe punkty szczepień również w powiecie częstochowskim