A A+ A++

Od pierwszych dni marca trwa gruntowna przebudowa ul. Chopina. W piątek dojdzie do zamknięcia skrzyżowania ulicy z Lachmana i Spółdzielczą.

W piątek, 16 kwietnia, zaczną się prace budowlane na odcinku od skrzyżowania ul. Chopina z ulicami Lachmana i Spółdzielczą do wiaduktu w al. Piłsudskiego. Wykonawca będzie układał kolektory deszczowe o dużej przepustowości.

– Jest to pierwszy etap prac, zmierzający do wykonania wydajnego systemu odwodnienia wiaduktu w al. Piłsudskiego. Następnie drogowcy ułożą nową nawierzchnię, chodniki i zbudują dwukierunkową drogę rowerową oraz poprawią zatokę autobusową. Przebudują także skrzyżowanie ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą. W tym miejscu powstanie rondo. Nowe będzie również oświetlenie (LED-owe) – informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka.

Drogowcy zlikwidują też jeden ze zjazdów z al. Piłsudskiego do Spółdzielczej – ten przed wiaduktem, dla aut jadących w kierunku centrum.

– Rozwiązanie takie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów. Zjazd krzyżuje się z magistralą rowerową i na skrzyżowaniu tym dochodziło do potrąceń – wyjaśnia Hubert Woźniak.

Długość przebudowywanej drogi to blisko 850 metrów. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Hydropol i Waskop. Koszt przebudowy wynosi 7,429 mln zł. Ponad połowa z tych środków, bo 3,755 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który dofinansował inwestycję.

Prace potrwają do 30 września br. Do tego czasu ulica Chopina i fragment Spółdzielczej pozostaną całkowicie zamknięte. Przejazd będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców z okolic ul. Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza (wjazd od skrzyżowania ul. Chopina z Otolińską).

Urząd informuje również, że trwa projektowanie przebudowy odcinka ul. Spółdzielczej od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką. Ma ono zakończyć się latem tego roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnasz kogoś, kto pomaga seniorom podczas epidemii i nie tylko? Zgłoś go do nagrody
Następny artykułNowe przepisy prawa pracy – aż 4 razy częściej