W związku z planowanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski, w każdym powiecie zostaną utworzone punkty szczepień masowych. To tam – poza szpitalami węzłowymi i punktami szczepień w poradniach – osoby zarejestrowane, będą mogły zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Także Bytom przygotowuje się do utworzenia punktu szczepień masowych.
Od początku trwania pandemii w Polsce, to samorządy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Wspieramy służby medyczne i sanitarne, organizujemy działalność placówek opiekuńczych i oświatowych, reagujemy na prośby przedsiębiorców o pomoc. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, aby usprawnić i przyspieszyć proces szczepień, to to zrobimy. W odpowiedzi na apel premiera, przystępujemy do tworzenia punktu szczepień masowych w Bytomiu – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
Szczepienia na masową skalę
1 kwietnia prezydent zorganizował spotkanie w sprawie organizacji punktu szczepień masowych w Bytomiu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb miejskich, komendant Straży Pożarnej w Bytomiu, komendant Straży Miejskiej w Bytomiu, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.
Naszym zadaniem jest znalezienie lokalizacji, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Zależy nam na dobrym skomunikowaniu miejsca i spełnieniu wszystkich wymogów lokalowych i technicznych. W określonym harmonogramie punkt powinien zostać przygotowany w drugiej połowie kwietnia – mówił podczas spotkania prezydent Wołosz.
Bierzemy pod uwagę kilka punktów, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jutro przekażemy wojewodzie propozycję lokalizacji, spełniającej wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.
Punkt we współpracy z przychodnią
Punkty szczepień masowych powinny działać przy współpracy z podmiotem prowadzącym działalność leczniczą. W Bytomiu, gmina przy tworzeniu punktu szczepień masowych współpracuje z Przychodnią Lekarską Szombierki. W takim punkcie szczepienia będą przeprowadzać zespoły szczepiące, w skład których wejdą osoby z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, osoby kwalifikujące do szczepienia, osoby z administracji.
Oprócz tworzonego punktu, w Bytomiu wciąż będzie funkcjonować 20 punktów szczepień w poradniach i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS