A A+ A++

Jeden z nowych patentów Sony ma szybko wykrywać osoby, które próbują oszukiwać w grach online na PS5. Kara będzie trwała i dotkliwa, co zdecydowanie pomoże w budowaniu społeczności wolnej od nieakceptowanych zachowań w grach.

Patent (US8622837B2) opisuje system, w którym Sony może wdrażać wskaźniki, które będą monitorować naszą aktywność, a zbierane dane mogą dotyczyć zarówno ogólnej aktywności na PlayStation 5 jak i w grach online działających na konsoli.Po wykryciu jakichkolwiek niespójności w naszym zachowaniu czy w oprogramowaniu dany użytkownik zostanie natychmiast “wyrzucony” przez opatentowany system z sieci.

Tym sposobem Sony chce zabezpieczyć społeczność graczy PS5 przed oszustami i osobami, które instalują na konsoli nielegalne oprogramowanie. Nowy system będzie w monitorować każdą nietypową aktywność. Sprawdzając, czy informacje są niespójne z umieszczonymi wskaźnikami, system zdecyduje, czy użytkownik powinien pozostać w sieci, czy nie.

Zobacz też: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

W przypadku gry wieloosobowej online programiści mogą ustawić bibliotekę reguł dla nowego systemu. W momencie, gdy gracz będzie wchodził do lobby gry wieloosobowej, oprogramowanie będzie monitorować użytkownika w poszukiwaniu wyjątków od ustalonych reguł Jeśli system wykryje nieprawidłowości, od razu wyrzuci gracza z PlayStation Network i zablokuje mu dostęp do rozgrywek wieloosobowych.

W ten sposób Sony chce wspomóc tworzenie społeczności, w której wszelkie formy oszustwa będą szybko wykrywane i boleśnie karane. Jednocześnie nowe zabezpieczenie dobrze wpisuje się w funkcje, które dotychczas zostały zapowiedziane dla nadchodzącej konsoli nowej generacji. Przypominamy, że do premiery PS5 zostało jeszcze trochę czasu – konsola ukaże się zimą 2020 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMieszkańcy nie chcą drogi i tramwaju na Gocław
Następny artykułPłaca minimalna rośnie i rosnąć powinna