W środę, 31 marca, poznaliśmy listę zwycięskich projektów z trzeciej edycji Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Komisja działająca przy wojewodzie świętokrzyskim rozdzieliła w sumie 73 mln zł dla 63 samorządów.
Znów pojawiły się zarzuty o upolitycznienie naboru, bowiem wiele samorządów pominięto. Znów dotyczyło to większych miast jak Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski czy Sandomierz.
Przez całą środę politycy Prawa i Sprawiedliwości ogłaszali jednak, że nabór był wielkim sukcesem, a do samorządów popłynęły ogromne pieniądze. Twierdzili przy tym, że “korzystne” wyniki naboru to właśnie ich zasługa.
“Wszystko dla ludzia”
Politycy PiS swoimi “sukcesami” chwalili się m.in. na Facebooku. Wśród nich był Krzysztof Lipiec, szef PiS w Świętokrzyskiem. Na swoim profilu zamieszczał informacje o naborze opublikowane na stronie internetowej Radia Kielce. Jedną z nich, poświęconą przekazaniu pieniędzy na żłobek w Działoszycach, opatrzył hasztagiem “WszystkoDlaLudzia”.
31 marca 2021. Wpis posła Krzysztofa Lipca Facebook
– Bardzo mnie ciekawi, kim jest ten ludź, któremu wszystko się należy. Muszę jednak zmartwić posła Lipca, wyraz ludź nie występuje w żadnym oficjalnym słowniku języka polskiego – wyjaśnia prof. Marzena Marczewska, językoznawczyni z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Kim jest ludź?
I tłumaczy. – W gwarze uczniowskiej ludź to człowiek bez serca. Niektórzy też złośliwie odróżniają człowieka od ludzia. Ten pierwszy jest myślący.
Prof. Marczewska czeka na kolejne językoznawcze pomysły posła PiS. – Typu #Ludź+, #NowyLudź, #LudźJestNajważniejszy czy “TylkoZLudziemRazemPójdziem – proponuje językoznawczyni.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS