Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem i nie da się ukryć, że Xiaomi MIX FOLD zapowiada się obiecująco. Sprzęt wyposażony jest w duży 8,01-calowy wyświetlacz wewnętrzny OLED o rozdzielczości WQHD+ i 6,52-calowy wyświetlacz zewnętrzny AMOLED, czyli mamy do czynienia z największym dotąd składanym wyświetlaczem smartfonowym. Ekran zewnętrzny może się też pochwalić 1 miliardem kolorów, fabryczną kalibracją, kontrastem 4 300 000:1, obsługą Dolby Vision i HDR10+ oraz wsparciem dla gamy kolorów DCI-P3, a także bardzo wysoką jasnością – szczytową 900 nitów i całkowitą 600 nitów. Panel zewnętrzny oferuje częstotliwość odświeżania 90 Hz, częstotliwość próbkowania dotyku 180 Hz, rozdzielczość HD+, taką samą jak wewnętrzny jasność oraz obsługę HDR10+.
Producent zastosował tu zawias w kształcie litery U, która poprawiać ma wagę i wytrzymałość urządzenia, które przeszło 200 000 zgięć w testach niezawodności i do 1 miliona zgięć w ekstremalnych testach niezawodności. Mówiąc krótko, konsumowanie treści powinno być przy takich parametrach czystą przyjemnością, niezależnie od ich rodzaju i panujących warunków. Szczególnie w połączeniu z panoramicznym systemem dźwiękowym składającym się z czterech głośników i wzmacniacza, strojonym przez Harman Kardon. Xiaomi MIX FOLD to jednak nie tylko rozrywka, ale i nowe możliwości dla osób pracujących smartfonem – duży ekran oferuje np. funkcję multi-window oraz szeroką gamę narzędzi do pracy, takich jak podzielony ekran, wieloekranowe przeciąganie i upuszczanie, okna równoległe, tryb Pulpit czy asystent spotkań AI.
Pod maską czeka zaś nowy układ Qualcomm, czyli Snapdragon 888, wspomagany przez 12 albo 16 GB pamięci RAM LPDDR5 3200 MHz oraz 256 albo 512 GB pamięci na dane UFS 3.1. Aby całość mogła działać sprawnie, Xiaomi sięgnęło po system chłodzenia typu motylkowego, który integruje chłodzenie cieczą VC o dużej powierzchni, żel termiczny, wielowarstwowe arkusze grafitowe i inne metody rozpraszania ciepła. Za czas pracy urządzenia odpowiada akumulator 5020 mAh (a raczej zestaw dwóch baterii 2460 mAh i 2560 mAh) z możliwością szybkiego ładowania 67 W, które pozwala uzupełnić energię do 100% w 37 minut. Co więcej, Xiaomi MIX FOLD trafia na rynek z własnym procesorem przetwarzania obrazu Xiaomi, a mianowicie Surge C1, który zdaniem firmy pochłonął dwa lata pracy oraz blisko 85 mln złotych. Ma być jednak tego warty, bo przy niewielkim wykorzystaniu CPU i pamięci pozwalać ma na obsługę ulepszonego algorytmu 3A, ustawiania ostrości w słabym oświetleniu, automatycznej ekspozycji i automatycznego balansu bieli, znacznie poprawiając jakość obrazu.
Tak jak wspominaliśmy na wstępie Mi MIX FOLD to także pierwszy na świecie smartfon z technologią Liquid Lens, czyli płynnym obiektywem wykorzystującym zasadę działania ludzkiego oka – to struktura przypominająca soczewkę z przezroczystej folii zawierającej płyn. Promień krzywizny powierzchni sferycznej może być dzięki temu precyzyjnie zmieniany, poz … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS