A A+ A++

Do końca trwania stanu epidemii obowiązują ułatwienia w przedłużaniu legalności pobytu obcokrajowców w Polsce. Nie dotyczy to jednak każdej sytuacji. W pewnych okolicznościach to uprawnienie może też wygasnąć.

Z punktu widzenia legalności zatrudniania cudzoziemców trzeba zadbać nie tylko o legalność pracy, ale też upewnić się, że kandydat czy pracownik będzie legalnie przebywał w Polsce.

Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 14 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 1409 ze zm.) nielegalne wykonywanie pracy przez cudzoziemca oznacza „wykonywanie pracy przez cudzoziemca, który nie jest uprawniony do wykonywania pracy w rozumieniu art. 87 ust. 1 lub nie posiada odpowiedniego zezwolenia na pracę, nie będąc zwolnionym na podstawie przepisów szczególnych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę, lub którego podstawa pobytu nie uprawnia do wykonywania pracy”. Jak wynika z treści tej regulacji pracodawca powinien upewnić się nie tylko, że pracownik posiada np. wizę, ale również, że wiza została wydana do celów, które umożliwiają legalne świadczenie pracy.

Czytaj także: Praca cudzoziemca zatrudnio…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuropejski Kongres Gospodarczy w 2021 r. – w maju online, we wrześniu stacjonarnie
Następny artykułCzęstochowskie24: Sukces akcji „Misjonarz na Post”