A A+ A++

31.03.2021r. 12:21

PKN Orlen zwiększył trzykrotnie podaż na rynek skroplonego tlenu technicznego, z którego powstaje tlen medyczny, wykorzystywany do skutecznej walki z COVID-19. Obecnie aż 350 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo z Zakładów PKN ORLEN w Płocku i ANWIL we Włocławku trafia do odbiorców zewnętrznych.

“Reagujemy błyskawicznie, żeby zwiększyć bezpieczeństwo Polaków w czasie pandemii. Odpowiadając na potrzeby rynku zoptymalizowaliśmy produkcję skroplonego tlenu technicznego, aby zmaksymalizować jego podaż dla klientów zewnętrznych. Przygotowaliśmy też dwa szpitale tymczasowe w Płocku i Ostrołęce, kupiliśmy karetki i niezbędny sprzęt, a także środki ochrony osobistej. Od początku wspieramy nie tylko pacjentów, ale też lekarzy, pielęgniarki i pozostałe służby w walce z pandemią koronawirusa. W ten sposób realizujemy również zadania wynikające ze społecznej odpowiedzialności biznesu” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony odbiorców zewnętrznych, obecnie Zakład PKN Orlen w Płocku produkuje 300 ton, a ANWIL we Włocławku 50 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo przeznaczonych na sprzedaż.

Skroplony tlen techniczny odbierany z naszych zakładów jest produktem początkowym do wytworzenia substancji czynnej, która w dalszym łańcuchu poprzez badanie oraz certyfikacje staje się tlenem medycznym, wykorzystywanym w walce z SARS-Cov-2. PKN Orlen zaopatruje w skroplony tlen techniczny odbiorców nie posiadających własnych stacji separacji powietrza, a mogących być wytwórcami tlenu medycznego dostarczanego do szpitali, zarówno w formie ciekłej do zbiorników, jak i w butlach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiecodzienna metamorfoza. Mąż i żona zdecydowali się na radykalną zmianę wyglądu
Następny artykułInformator Ożarowski Nr 3/2021