A A+ A++

Stale pojawiają się komunikaty, a to rodziców, a to policji, o tym, że zaginęło czyjeś dziecko. 116 000 to telefon zaufania w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka, uruchomiony przy współpracy Fundacji Itaka – Centrum Ludzi Zaginionych – oraz sieci Orange.

W dobie pandemii koronawirusa wielu nastolatków ucieka z domu zarówno z powodu nudy (brak szkoły i rówieśników) jak również trudnej sytuacji domowej. Większość z nich, na szczęście udaje się stosunkowo szybko odnaleźć.

Dla młodych ludzi szkoła to miejsce nie tylko do zdobywania wiedzy. To także miejsce, gdzie młody człowiek nabywa umiejętności społecznych, nawiązując z rówieśnikami różnego typu relacje.

Tam młodzi ludzie kształtują charakter, wrażliwość czy zaradność życiową. Nawiązują znajomości oraz przyjaźnie, co równie istotne jak więzi rodzinne.
Wielu uczniów czuje się w szkole nawet lepiej niż w domu.

Młodzi ludzie w czasie pandemii mają ograniczony dostęp do zajęć pozalekcyjnych i do miejsc rozrywki. To wszystko sprawia, że ich dotychczasowy świat legł w gruzach a do głowy przychodzą dziwne pomysły.

Samowolne opuszczenie domu to często okazja, aby przeżyć właśnie coś ciekawego.

– Nauczanie zdalne jest fajniejsze- słyszę od 12-letniej Julki – choć nie da się nauczyć tak jak w szkole.

Na pytanie, co robisz po całych dniach bez szkoły, odpowiada:

– Sprzątam, pomagam mamie, siedzę na internecie.

Można i trzeba sobie radzić, ale jak długo? Dotychczasowe życie nastolatków, choć toczyło się w dużym stopniu poza domem, było z pewnością lepsze niż to, co mamy obecnie. I oby ono jak najszybciej wróciło. To życzenie dotyczy nie tylko dzieci i młodzieży lecz nas wszystkich.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCyberpunk 2077 patch 1.2 już dostępny. Znamy wielki rozmiar aktualizacji
Następny artykułJak wybrać najlepszą kawę?