A A+ A++

Małopolska Szkoła Gościnności

Jeśli pragniesz uczyć się w renomowanej szkole z nowoczesnym zapleczem dydaktycznym i najwyższymi standardami nauczania – MAŁOPOLSKA SZKOŁA GOŚCINNOŚCI to wybór dla Ciebie!

Historia Placówki

Historia placówki sięga lat 60-tych, kiedy w 1962 r. otwarto Państwowe 5-letnie Liceum Medyczne wydz. pielęgniarstwa, złożone ze szkoły i internatu. Od tego czasu, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy oraz zmieniające się trendy edukacyjne szkoła dynamicznie ewoluowała. Obecnie składa się z Technikum Turystyczno – Gastronomicznego, II Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Policealnej Turystyki i Zdrowia, Małopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego oraz internatu. Oznacza to, że każdy, bez względu na zainteresowania czy wiek – zarówno absolwenci szkół podstawowych, jak i osoby dorosłe – znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.

OFERTA DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nauka w Technikum Turystyczno – Gastronomicznym

Nauka w technikum łączy zalety kształcenia branżowego i ogólnego. Na zakończenie tego typu szkoły uczeń może uzyskać świadectwo dojrzałości i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Nauka w technikum trwa pięć lat. W programie są zarówno przedmioty ogólne, jak i zawodowe. Absolwenci technikum mają otwarte drzwi zarówno na studia wyższe, jak i na rynek pracy. Małopolska Szkoła Gościnności kształci w zawodach Technik Hotelarstwa/Technik Hotelarstwa specjalność organizacja usług SPA&Wellness, Technik żywienia i usług gastronomicznych/Technik żywienia i usług gastronomicznych specjalność dietetyka i fitness oraz Technik organizacji turystyki.

Co warto wiedzieć o II Liceum Ogólnokształcącym?

Jest to szkoła, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Nauka trwa 4 lata. Absolwenci liceów ogólnokształcących po ukończeniu ostatniej klasy uzyskują wykształcenie średnie, co daje im możliwość ubiegania się o przyjęcie do szkół policealnych. Po zdaniu egzaminu maturalnego uzyskują prawo przyjęcia na studia wyższe.

Małopolska Szkoła Gościnności uwzględniając zainteresowania uczniów i ich plany związane ze szkolnictwem wyższym w swojej ofercie edukacyjnej posiada klasy o profilu humanistycznym, matematyczno-informatycznym/geograficznym, biologiczno-chemicznym oraz sportowym (piłka nożna).

Przydatne informacje

Małopolska Szkoła Gościnności to niezwykle profesjonalna kadra pedagogiczna oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne. Szkoła dysponuje kompleksowo wyposażonymi w sprzęt audiowizualny klasopracowniami, salami do praktycznej nauki zawodu, aulą, salą konferencyjną oraz przestronną halą gimnastyczną. Społeczność szkolna może także korzystać ze stołówki, którą obecnie posiada tylko kilka tego typu placówek w regionie. Nie tylko ciepłe domowe posiłki, ale także, szczególnie dla uczniów spoza powiatu, możliwość zamieszkania w odnowionym internacie stanowi o atrakcyjności Małopolskiej Szkoły Gościnności. 120 uczniów w pokojach dwu- i trzyosobowych z łazienkami może bez trudów codziennych dojazdów korzystać z dobrodziejstw nauki w ZS MSG.

We wrześniu 2013 r. oddano do użytku nowoczesne pracownie gastronomiczne, w których uczniowie Technikum odbywają zajęcia praktyczne, a także podnoszą swoje umiejętności zawodowe, a w roku 2018 zakończono gruntowną modernizację zaplecza sportowego.

Choć wygląda, że w Małopolskiej Szkole Gościnności niczego nie brakuje, to nieprawda. Brakuje Ciebie!

Pełną ofertę edukacyjną znajdziesz TUTAJ

https://zsp.edu.pl/rekrutacja-2021/

Zespół Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, ul. Zdrojowa 18.

Tel: [12] 272 04 24, fax: [12] 272 12 46
[email protected], www.zsp.edu.pl.

informacje i zdjęcia: Małopolska Szkoła Gościnności

MATERIAŁ SPONSOROWANY


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszają Rajdy „Patyczaków”
Następny artykułRanking Gmin Podkarpacia 2020. W czołówce Rymanów i Krościenko Wyżne