W obrębie kilku dni ROW 1964 Rybnik odniósł dwa wyjazdowe zwycięstwa w III lidze. Tydzień temu podopieczni trenera Rolanda Buchały wygrali z Foto-Higieną Gać 2:1. Dziś w takim samym stosunku pokonali Stal Brzeg.

Spotkanie ze Stalą rybniczanie rozpoczęli od gola Jakuba Kuczery już w 4. minucie meczu. Rywale odpowiedzi chwilę później bramką Karola Danielika. Ostateczny cios należał jednak do ROW-u 1964. Ważne trzy punkty zapewnił rybnickiej drużynie w 62. minucie Piotr Pacholski.

Warto dodać, że przez ostatnie 10 minut ROW 1964 grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Krakowczyka.

W kolejny weekend rybniczanie pauzują. Następny ligowy mecz rozegrają 10 kwietnia na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Stal Brzeg – ROW Rybnik 1:2 (1:1)

0:1 – Kuczera (4), 1:1 – Danielik (14), 1:2 – Pacholski (60)

Stal: Stitou – Kowalski, Budnik, Banach, Andrzejczak – Dychus (63’ Mazurek), Niemczyk, Szymczyk (46’ Sypek), Bronisławski, Kamiński (46’ Święty) – Danielik (63’ Jarzębowski)

ROW 1964: Plewka – Pacholski, Krotofil, Kuczera (64’ Krakowczyk), Kuzior (46’ Baranskyi), Tomaszewski, Pytlik, Warmiński (75’ Migus), Gomola (64’ Folmert, 90’ Stolz), Gajda, Sobik

23. kolejka 3. grupy III ligi: Warta Gorzów Wielkopolski – Foto-Higiena Gać 1:0 Ruch Chorzów – MKS Kluczbork 4:1 Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród 1-0 Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 0:4 LKS Goczałkowice Zdrój – Zagłębie II Lubin 1-2 Pniówek Pawłowice – Polonia Bytom 1:1 Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra 0:1 Gwarek Tarnowskie Góry – Rekord Bielsko-Biała 3:3 Stal Brzeg – ROW 1964 Rybnik 1:2 Pauza: Polonia Nysa