Wielu Polaków myśli nad zmianą pracy. Nadal spora część społeczeństwa decyduje się na wyjazd zarobkowy za granicę. Wiąże się to z odpowiednią organizacją i zaplanowaniem każdego detalu migracji. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak szukać pracy za granicą, tutaj zdobędziesz cenne wskazówki.
Dokąd jechać?
Najbardziej popularne kierunki wśród Polaków to Niemcy, Norwegia, Szwecja, Holandia czy rzadziej już Wielka Brytania, co spowodowane jest Brexitem. Na pierwszym miejscu, nie bez przyczyny, pojawiły się Niemcy. Kraj ten graniczy z Polską, dlatego osoby, dla których rozłąka z bliskimi to duże przeżycie, mogą odwiedzać rodzinę przy niskim nakładzie finansowym. Pracownicy cieszą się tam również wyższym wynagrodzeniem niż u nas. Problemu nie powinno też stanowić zaklimatyzowanie się, ponieważ kultura i zwyczaje tam panujące są zbliżone do polskich. Korzystne oferty pracy w Niemczech znajdziesz na https://laxocare.pl/oferty/.
Jak szukać pracy za granicą?
Znalezienie ofert pracy nie jest trudne. Wystarczy mieć dostęp do internetu i dużo czasu oraz cierpliwości podczas wybierania tych najlepszych dla nas propozycji. Podróż za granicę możesz zaplanować wcześniej i wyjechać w chwili, kiedy otrzymasz posadę. Niektórzy jednak wolą spontaniczność, więc jadą w ciemno do innego kraju, żeby bezpośrednio stamtąd szukać pracy.
Skorzystaj z pomocy pośredników
W internecie znajdziesz agencje, które pomagają Polakom dostać zatrudnienie w różnych krajach. Dobiorą odpowiednie oferty do twoich umiejętności i celów oraz ułatwią ci wyszukać mieszkanie w pobliżu miejsca pracy. Uważaj jednak na oszustów. Nie każda firma poda ci pomocną dłoń. Istnieją agencje, które wzbogacają się na ludzkiej naiwności. Zanim podpiszesz umowę z jakimkolwiek pośrednikiem, sprawdź czy nazwa wybranej instytucji widnieje na liście Rejestru Agencji Zatrudnienia.
Uruchom kontakty
Porozmawiaj z członkami rodziny czy znajomymi, którzy mieszkają za granicą. Może akurat słyszeli o wolnym stanowisku, które możesz zająć. Poproś ich o przysługę, żeby rozejrzeli się za pracą albo mieszkaniem dla ciebie. Kontakt z kimś zaufanym ułatwi ci start w nowej rzeczywistości.
Ogłoszenia na stronach internetowych
Przeglądaj oferty na portalach internetowych. Codziennie trafiają tam nowe propozycje z zagranicznych urzędów pracy, prywatnych firm lub agencji. Sprawdzaj również aplikacje mobilne, oferujące zagraniczne wyjazdy do pracy sezonowej lub stałej. Tutaj też musisz być ostrożny i uważać na manipulacje stosowane przez pracodawców. Miej ograniczone zaufanie i poczytaj opinie na temat danej firmy.
Portale społecznościowe
Wyszukaj kilka grup na Facebooku dla Polaków pracujących za granicą. Na pewno znajdziesz też specjalne grupy dla osób mieszkających w konkretnych miastach. Możesz tam nawiązać nowe znajomości i pytać o możliwość podjęcia pracy w danym miejscu, zakwaterowanie lub inne interesujące cię zagadnienia.
Wysyłaj CV
Internet daje nam nieograniczone możliwości. Jeśli wiesz, do jakiego kraju chcesz pojechać, zobacz, w jakich firmach chcesz robić karierę. Nie musisz korzystać z pośredników i samodzielnie aplikować na wymarzone stanowisko. Rozmowy rekrutacyjne często odbywają się on-line, dlatego nie musisz obawiać odległości.
Podjęcie decyzji o zmianie pracy i wyjechaniu za granicę to odważny krok naprzód. Warto więc przemyśleć te wskazówki, a następnie wybrać odpowiedni dla siebie sposób znalezienia posady. Cały ten proces jest czasochłonny i stresujący, przez co można się szybo zniechęcić. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i silną wolę, co opłaci się w nowej, zagranicznej przyszłości.
Artykuł sponsorowany
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS