A A+ A++

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podpisał porozumienie o współpracy naukowo – dydaktycznej z Wyższą Szkoła Policji w Szczytnie. Gwarantuje ono między innymi wspólne badania i projekty naukowe, szczególnie jeśli chodzi o kryminologię, o utworzenie której stara się uniwersytet.

Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Iwona Klonowska, prof. WSPol podkreśliła, że uczelnie mają w planach projekty naukowe oraz publikacje, współorganizację konferencji, seminariów i sympozjów, a także wymianę studentów oraz kadry naukowej.

Podpisany został także list intencyjny w sprawie współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Szczytna Krzysztofem Mańkowskim. Przyszła współpraca obu instytucji dotyczyć będzie organizacji „Ogólnopolskich Dni Sienkiewiczowskich” w Szczytnie. Projekt ma promować osobę i dzieła jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku, pierwszego polskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905 r.) – Henryka Sienkiewicza. Noblista przebywał w Szczytnie w 1908 r. w związku z publikowaniem w lokalnej gazecie fragmentów „Krzyżaków”. Zamek w Szczytnie uczynił w tej powieści siedzibą komtura krzyżackiego, co przybliżyło miasto szerokiemu gronu czytelników. – Ze strony KUL w projekcie uczestniczyć będą m.in. pracownicy Instytutu Literaturoznawstwa. Warto przy tym zaznaczyć, że na KUL badania nad polską literaturą prowadzone są od ponad 100 lat – podkreśla rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKarkołomne plany na retencję. Mieszkańcy nie chcą zalania jurajskiej doliny, domów, tras rowerowych
Następny artykułZnane nowe obostrzenia: zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, fryzjerzy, kosmetyczki. Są nowe wytyczne dla kościołów